Patrycja Kujawa, Beyonce

i

Autor: AKPA // Brian Prahl / SplashNews.com/East News Beyonce splagiatowała suknię Patrycji Kujawy?

Gwiazdy

Kreacja Beyonce to plagiat. Pomysł skradziono polskiej projektantce. Będzie pozew?!

2023-09-23 14:44

Beyoncé wystąpiła w Los Angeles w nietuzinkowej kreacji, która fasonem łudząco przypomina projekt Patrycji Kujawy. Wszystko wskazuje na to, że osoby zajmujące się garderobą piosenkarki mocno zainspirowały się jej suknią. Co na to projektanctka? Będzie pozew?

W niedzielę 27 sierpnia 2023 roku Beyoncé dała popisowy koncert w Las Vegas, a na scenę stadionu Allegiant wyszła w krwistoczerwonej kreacji. Piosenkarka miała na sobie trykot wyłożony rubinowymi kamykami, czerwone rajstopy i długie rękawiczki, srebrne szpilki, satynowy tren oraz charakterystyczną ozdobę, znajdującą się za plecami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Beyonce opublikowała zdjęcia z Warszawy. Jej stylizacje robią wrażenie!

Doda po koncercie Beyonce: "Jest mi KUR**SKO przykro!"

Beyoncé splagiatowała kreację Patrycji Kujawy?

Patrząc na obie kreacje, nie trudno się zauważyć, że oba te projekty są do siebie łudząco podobne. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że współpracownicy amerykańskiej gwiazdy kontaktowali się z projektantką, łatwo się domyślić, że byli mocno zainteresowani fenomenalną suknią Patrycji. Nie doszło jednak do żadnych ustaleń w sprawie wypożyczenia sukni, a Beyoncé pokazała się w bardzo podobnej stylizacji.

Suknia

i

Autor: Brian Prahl / SplashNews.com/East News // Screen/Instagram/@kujawa.patrycja_designer Po lewej suknia Patrycji Kujawy, po prawej kreacja, w której wystąpiła Beyoncé

"Cios w serce" - tak mówi Patrycja Kujawa o kradzieży jej pomysłu

Patrycja Kujawa poczuła się urażona faktem, że Beyoncé bez żadnego poczucia przyzwoitości postanowiła wystąpić w sukni, która jest skopiowana od innego artysty. W rozmowie z serwisem "Jastrząb Post", powiedziała co myśli, o tak nieczystym zagraniu.

ostatnio Beyoncé wyszła w imitacji mojego kostiumu na scenę. Dla mnie to był cios w serce, ponieważ ci ludzie się ze mną kontaktowali i oferowali mi współpracę. Po czym kilka tygodni później zobaczyłam imitację swojego kostiumu. Nie jest to już pierwszy raz, kiedy tak się stało. Ja staram się podchodzić do tego troszkę jak do komplementu i uznania tej mojej pracy, ale jednak zakuło - powiedziała Patrycja Kujawa.

Dziennikarka postanowiła zapytać projektantkę, czy wejdzie z Beyoncé  na drogę prawną, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Można, ale to jest strata energii. Ja wolę tą energię popchnąć w nowe projekty i stworzyć coś nowego - oznajmiła projektantka - Jest taka zadra, ale jestem nauczona doświadczeniem, również w tym roku spotkałam się z plagiatem mojej sukni z 2020 roku na czerwonym dywanie w Los Angeles. Wtedy – z racji tego, że zachowaliśmy spokój, mój kostium trafił do stylistów gwiazdy porównywalnej do Beyoncé, ale o tym nie chcę na razie mówić, bo na te publikacje, za oceanem, czasami czekam nawet 2-3 lata - dodała.

Patrycja Kujawa to szalenie zdolna artystka, która współpracowała z takimi gwiazdami, jak Doda, Justyna Steczkowska, Marina, Ola Ciupa, Maja Hyży, Wiktoria Gąsiewska, Katarzyna Sowińska, Honorata Skarbek, Pamela Stefanowicz czy Klaudia el Dursi.