Kradzież w Instytucie Matki i Dziecka

2006-11-21 11:18

Z warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka ukradziono sprzęt ratujący życie i zdrowie noworodków. Chodzi o elementy systemu rezonansu magnetycznego, warte ok. 800 tys. zł. Sprzęt służył do specjalistycznych badań płodu, a także m.in. do diagnostyki nowotworu u kobiet w ciąży i noworodków oraz do badań neurologicznych.

Z warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka ukradziono sprzęt ratujący życie i zdrowie noworodków. Chodzi o elementy systemu rezonansu magnetycznego, warte ok. 800 tys. zł. Sprzęt służył do specjalistycznych badań płodu, a także m.in. do diagnostyki nowotworu u kobiet w ciąży i noworodków oraz do badań neurologicznych. Instytut dysponował tylko jednym tak nowoczesnym systemem. Dlatego ministerstwo zdrowia, Instytut i policja apelują, aby osoby, które mają jakieś informacje dotyczące skradzionego sprzętu lub wiedzą, gdzie się on znajduje, dzwoniły na nr bezpłatnej infolinii: 0 800 120 226. Instytut otrzymał sprzęt kilka miesięcy temu. Kiedy skradziono jego elementy, był w okresie instalacji, wykonywano już jednak badania, by wprawić się i by z chwilą, gdy instalacja się zakończy, można było rozpocząć pełną pracę. Według policji do kradzieży mogło dojść w nocy ze środy na czwartek. Złodzieje weszli przez okno, być może nie zdawali sobie nawet sprawy z tego, co kradną. Prawdopodobnie sądzili, że jest to zwyczajny sprzęt komputerowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE