Kirk Douglas przekazał CAŁY majątek organizacjom charytatywnym. Michaelowi nie zostawił nic

2020-02-24 14:31 kp
Michael Douglas i Kirk Douglas
Autor: Hahn Lionel/ABACA/Abaca/East News

Światło dzienne ujrzał testament Kirka Douglasa, legendarnego aktora, który zmarł 5 lutego 2020 roku w wieku 103 lat. Gwiazdor przekazał wszystkie pieniądze organizacjom charytatywnym - to dla nich ogromny zastrzyk pieniędzy. Jakie są jeszcze postanowienia jego testamentu? Szczegóły znajdziecie na Hotplota.pl.

Fani kina z całego świata żegnali ostatnio legendarnego Kirka Douglasa. Gwiazdor urodził się w 1916 roku, a osiemdziesiąt lat później otrzymał Oscara za całokształt twórczości. Dziś uważany jest za największą gwiazdę tzw. Złotej Ery Hollywood. Kirk Douglas dożył sędziwego wieku - zmarł 5 lutego 2020 roku w wieku 103 lat.

W ciągu lat kariery Kirk Douglas dorobił się oczywiście ogromnego majątku. Do kogo po jego śmierci trafią pieniądze? Właśnie ujawniono postanowienia jego testamentu.

Testament Kirka Douglasa

Jak podaje serwis The Mirror, cały swój majątek, wyceniany na 61 milionów dolarów, Kirk Douglas przekazał na cele charytatywne. Za pośrednictwem Douglas Foundation pieniądze trafią m.in. do takich organizacji jak Uniwersytet St Lawrence, zgromadzenia żydowskiego Westwood’s Sinai Temple czy Kirk Douglas Theatre w Culver City.

Nawet dolar z majątku Kirka Douglasa nie trafi do jego syna Michaela Douglasa. Aktor zapewne jednak na to nie liczył - jego majątek to dziś około 300 milionów dolarów.

Kirk Douglas
Autor: GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News
Kirk Douglas
Autor: Karl Larsen / SplashNews.com/East News
NAJNOWSZE