Kanye West okradł firmę technologiczną? Zażądali 20 milionów dolarów

2021-09-22 18:50 es

Kanye West to nie tylko muzyk, ale także biznesmen. Inwestuje w wiele firm i projektów. Nie wszystkie decyzje biznesowe są jednak sukcesami... Muzyka pozwała firma technologiczna, która twierdziła, że ukradł ich pomysły. Kanye West miałby zapłacić im 20 milionów dolarów! Zagraniczne media donoszą, że ostatecznie udało się podpisać porozumienie.

Kanye West zdobył międzynarodową popularność dzięki swojej muzyce. Szybko stał się jednym z legendarnych raperów. Za tym przyszły wielkie pieniądze, które rozsądnie zainwestował. Dlatego Ye jest dziś także biznesmenem z sukcesami. Nazywając go wizjonerem, nie przesadzimy ani trochę. Już wiele szalonych pomysłów Kanye Westa okazało się strzałem w 10!

Jednak nie każda decyzja biznesowa może być dobra. Kanye West został oskarżony o kradzież pomysłów firmy technologicznej!

ESKA XD #031 - FIGURA MODELKI/TANCERKI, REMIZA, NAJDŁUŻSZY STATEK KOSMICZNY

Kanye West okradł firmę technologiczną?

Kanye West współpracował z firmą MyChannel w 2018 roku, starając się zwiększyć sprzedaż jego linii Yeezy. W 2020 roku ponownie ich szlaki się przecięły.

W pozwie z 2020 roku czytamy, że Kanye West miał powiedzieć, że podziwia sposób, w jaki ich technologia wykorzystuje sztuczną inteligencję „do włączenia e-commerce do treści wideo” i planuje wykorzystać ją na swojej stronie Yeezy.

Firma rzekomo włożyła dużą sumę pieniędzy i ponad 10 000 godzin pracy w opracowanie programu dla Ye, ale po sześciu miesiącach wycofał się z umowy.

Incydent wywołał konflikt, a MyChannel oskarżył go Kanye Westa o kradzież ich pomysłu. Raper miał wykorzystać ich pomysł do nabożeństw, które prowadził. Firma technologiczna zażądała od niego 20 milionów.

Ostatecznie udało się porozumieć. Portal Radar Online poinformował, że Kanye West podpisał ze stroną porozumienie. Na jego mocy ​​obie strony będą musiały uiszczać własne opłaty prawne.

NAJNOWSZE