Kanye West OSIKAŁ statuetkę Grammy! Nagrał swój "protest" i wrzucił film do sieci!

2020-09-17 7:39 mm
Kanye West osikał statuetkę Grammy
Autor: Twitter.com / Kanye West (@ye)

Kanye West wypowiedział wojnę wytwórniom muzycznym i oznajmił, że nie nagra nowej płyty, dopóki nie uwolni się z kontraktów. Ale słowa to nie wszystko! Na znak protestu przeciwko branży muzycznej Kanye West osikał swoją statuetkę Grammy! I to dosłownie... Mąż Kim Kardashian nagrał wideo w toalecie, a potem wrzucił film do sieci.

Od kilku dni Kanye West spędza mnóstwo czasu na Twtterze. Fani rapera dobrze wiedzą, co to oznacza: mąż Kim Kardashian jest w kolejnym twitterowym "ciągu" i biedni ci, których w tych dniach weźmie sobie za cel. 

Tym razem padło głównie na wytwórnie muzyczne, a konkretnie Universal, czyli firmę, z którą związany jest Kanye West. A może raczej BYŁ związany, bo wygląda na to, że desperacko próbuje uwolnić się z umowy o współpracy.

Kanye West na wojnie z wytwórnią

Swoją wojnę z przemysłem muzycznym Kanye West rozpoczął już dwa dni temu, kiedy to pierwszy raz wspomniał na Twitterze, że nie nagra nowych płyt, dopóki będzie związany umową z wytwórnią. Już wtedy w tweetach rapera pojawił się temat tzw. nagrań master, czyli oryginalnych ścieżek utworów zarejestrowanych przez artystę podczas tworzenia kawałków. Zwyczajowo kontrakty określają, że tzw. taśmy-matki należą do wytwórni. Kanye West chciałby to zmienić, ale - jak pewnie się domyślacie - wytwórnie raczej nie za bardzo.

No i mamy kolejną wojnę wywołaną przez Ye :)

ESKA XD #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kanye olewa statuetkę Grammy. DOSŁOWNIE

Mąż Kim Kardashian twardo oświadczył, że oryginały nagrań jego utworów otrzymają w spadku jego dzieci, a nie wytwórnia. Raper próbował nawet namówić do wspólnej walki Taylor Swift, która straciła prawa do swoich własnych piosenek po tym, jak jej wytwórnię przejął menadżer Justina Biebera, Scooter Braun. 

Po numerze, który Kanye West wywinął Taylor Swift wiele lat temu podczas gali VMA, jest jednak mało prawdopodobne, aby artystka chciała kiedykolwiek stawać po stronie męża Kim Kardashian.

Ale Kanye West dopiero się rozkręca i nawet bez pomocy Taylor Swift nie złoży tak łatwo broni. W końcu jest bardzo bogatym człowiekiem i z pewnością stać go na najlepszych prawników...

Póki co jednak Kanye sięgnął po prostsze środki. Na znak protestu raper postanowił pokazać swój stosunek do przemysłu muzycznego, olewając przyznawane przez jego przedstawicieli statuetki. DOSŁOWNIE.

Kanye West nagrał i opublikował na Twitterze film, na którym widzimy, jak SIKA NA STATUETKĘ GRAMMY!

Uwierzcie mi... nie przestanę.

- napisał 43-letni raper w opisie wideo, na którym obsikuje umieszczoną w muszli klozetowej nagrodę Grammy. 

Podczas swojej kariery Kanye West nominowany był do nagród Grammy 69 razy. Udało mu się zdobyć aż 21 statuetek! Pierwsze nagrody Grammy West odebrał w 2004 roku. Zgarnął wówczas statuetki za najlepszy album rapowy (The College Dropout), najlepszy utwór rap ("Jesus Walks") i najlepszą piosenkę R&B ("You Don't Know My Name").

Niestety Kanye nie zdradził, na którą konkretnie statuetkę sika na swoim filmie.

NAJNOWSZE