Juice WRLD: oficjalna przyczyna śmierci już znana. Potwierdził się najgorszy scenariusz

2020-01-23 8:36 nk
Juice Wrld
Autor: Rex Features/East News

Juice WRLD zmarł na lotnisku w Chicago podczas kontroli antynarkotykowej. Raper miał atak padaczki. Policja od razu ustaliła, że śmierć nastąpiła w wyniku przedawkowania narkotyków. Dziś, półtora miesiąca po tragicznym zdarzeniu, wiemy, jakie substancje Juice WRLD miał w organizmie w momencie śmierci.

Raper Juice WRLD zmarł 8 grudnia 2019 roku, niespełna tydzień po swoich 21 urodzinach. Do tragedii doszło na lotnisku w Chicago. Prasa od początku spekulowała na temat przyczyn śmierci artysty. Oficjalną przyczynę zgonu podano do wiadomości już dwa dni później. Dziś dodatkowo znamy wyniki badania toksykologicznego i dalsze ustalenia śledczych..

Juice WRLD: przyczyna śmierci potwierdzona

Jak już wcześniej informowaliśmy, Juice WRLD dostał ataku padaczki podczas kontroli na lotnisku. Raper zażył dużą dawkę leków przeciwbólowych, obawiając się, że te zostaną wykryte w jego bagażu. Najprawdopodobniej dostał "cynk", że po wylądowaniu będą czekali na niego agenci antynarkotykowi. Kiedy ci rozpoczęli kontrolę, Juice WRLD stracił przytomność. Zmarł krótko potem w szpitalu.

Prawie dwa miesiące po tragedii amerykańskie media podają wyniki sekcji zwłok i badań toksykologicznych. Te niestety potwierdzają straszny scenariusz: Juice WRLD zmarł w wyniku przypadkowego przedawkowania silnych środków psychoaktywnych. W jego organizmie znaleziono kodeinę, a także oksykodon (pochodna kodeiny). Śmierć nastąpiła w wyniku toksycznego stężenia tych leków narkotycznych.

Oksykodon jest główną substancją aktywną Percocetu - leku przeciwbólowego, o którego nadużywaniu Juice WRLD często rapował w swoich piosenkach.

Juice WRLD
Autor: Rex Features/East News
NAJNOWSZE