Jesy Nelson chce walczyć z hejtem. Sama prawie popełniła samobójstwo

2019-09-11 13:26 kp
Jesy Nelson
Autor: WENN.com/agefotostock/East News

Jesy Nelson odważyła się ostatnio opowiedzieć swoją historię o hejcie, jaki dotknął ją na początku kariery i w wyniku którego targnęła się na swoje życie. Teraz gwiazda Little Mix chce uświadamiać innych na temat zagrożeń, jakie przynosi publikowanie nienawistnych komentarzy. Cel jest jeden - powstrzymać innych od hejtowania.

Jesy Nelson to kolejna gwiazda, która głośno mówi o problemie hejtu, który jest dziś wszechobecny w mediach społecznościowych. Narażeni są na niego nie tylko zwykli ludzie, ale - często w znacznie większym natężeniu - celebryci, których zdjęcia, figurę, związki i charakter może skomentować w sieci każdy. Wokalistka Little Mix wyznałała ostatnio, że sama padła ofiarą internetowej nienawiści, w wyniku której targnęła się na swoje życie.

W dokumencie BBC Jesy Nelson: Odd One Out gwiazda opowiedziała, jak na początku kariery internauci zaatakowali ją jako "najbrzydszą" i "najgrubszą" członkinię Little Mix. Hejt trwał przez kilka lat, aż w końcu załamana Jesy Nelson przedawkowała leki. Gwiazda trafiła do szpitala, jednak szczęśliwie zakończyło się na rozstroju żołądka.

Jesy Nelson walczy z hejtem

Odwagę Jesy Nelson w mówieniu o swojej depresji chwali Domenique Fragale, która również wystąpiła w dokumencie.

Wygląda na to, że ten film dokumentalny naprawdę uświadomił ludziom, że chociaż żartowali sobie z niej w przeszłości, to obserwowanie czyichś reakcji w prawdziwym życiu uświadamia, że ​​to prawdziwa osoba. Już teraz uświadomił ludziom, że naprawdę powinni pomyśleć, zanim zaczną wysyłać paskudne wiadomości, i że słowa mogą mieć wpływ na ludzi - nawet jeśli uważasz, że to tylko żart.

- powiedziała.

Dziś Jesy Nelson jest już pewna siebie i nie przyjmuje do siebie nienawistnych wiadomości. To kosztowało ją jednak wiele lat pracy i sporo zdrowia...

NAJNOWSZE