Jest porozumienie. Będą rehabilitować w Centrum Zdrowia Dziecka

2006-11-21 11:18

Dogadali się ! Jest porozumienie między Centrum Zdrowia Dziecka a Narodowym Funduszem Zdrowia. NFZ przeznaczy dla Kliniki Rehablikacji Centrum Zdrowia dziecka w Międzyslesiu nie 5,5 jak zapowiadał wczesniej, a 8,5 miliona zł na 2006-ty rok.

Dogadali się ! Jest porozumienie między Centrum Zdrowia Dziecka a Narodowym Funduszem Zdrowia. NFZ przeznaczy dla Kliniki Rehablikacji Centrum Zdrowia dziecka w Międzyslesiu nie 5,5 jak zapowiadał wczesniej, a 8,5 miliona zł na 2006-ty rok. To i tak nie tyle, ile domagała się Klinika, ale władze Centrum mówią, że nie jest to aż tak dratyczne niedofinansowanie, jakie mogłoby być, gdyby Fundusz pozostał przy propozycji 5-ciu i pół miliona. W klinice rehalilitacji rocznie leczy się w sumie ok. 5-ciu tysięcy dzieci. Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował Klinice dwukrotnie mniej niż potrzeba. Doktor Jan Ciszecki szef klini rehabilitacji, przyznaje, że leczenie w klinice nie należy do tanich. Ale nic w tym dziwnego, bo na oddział trafiają dzieci naprawdę bardzo chore, którym nikt inny w całej Polsce nie jest w stanie pomóc. Nad tym, by stan dzieci się nie pogarszał, czuwa cały sztab ludzi. Nie tylko lekarze specjaliści, ale też rehalibilitanci, logopedzi a także psycholog. To ludzie, którzy potrafią zdziałać cuda - mówią przerażeni widmem zakmnięcia kliniki rodzice. Gdyby dzisiejsze rozmowy nie przyniosły rezultatów, Klinika przestałaby od 10-ego stycznia przyjmować pacjentów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE