Jason Momoa skończył 41 lat! Ciekawostki o aktorze

2020-08-01 8:00 KP
Jason Momoa
Autor: Rex Features/East News

Kolejnym gwiazdorem, który ma powody do świętowania, jest Jason Momoa. 1 sierpnia aktor kończy 41 lat. Z tej okazji na Hotpota.pl przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek o tym charakterystycznym gwiazdorze, który podbił serca fanów na całym świecie rolami w takich filmach jak Aquaman, Conan Barbarzyńca czy oczywiście Gra o Tron.

Fanki muskulatury i męskiej charyzmy mają od kilku lat w światowym kinie nowy obiekt westchnień w osobie Jasona Momoa. Aktor o hawajskich korzeniach to dziś jeden z najbardziej wziętych gwiazdorów kina akcji i sci-fi. I choć jego kariera rozwija się już od dwudziestu lat, prawdziwą sławę przyniosła mu w 2011 roku rola Khala Drogo w Grze o Tron.

Od tamtego czasu Jason Momoa nie może narzekać na brak propozycji filmowych. Jest też szczęśliwy w życiu prywatnym - od 2007 roku jest mężem Lisy Bonet, z którą na dwoje dzieci.

Jason Momoa - tego o nim nie wiedzieliście

Z okazji urodzin Jasona Momoa przygotowaliśmy dla Was najciekawsze fakty na jego temat.

1. Ojciec Jasona Momoa był malarzem - Hawajczykiem z krwi i kości, a jego matka fotografką o korzeniach europejskich i amerykańskich. Jason był wychowywany przez matkę i większość dzieciństwa spędził w Iowa.

2. W swojej żonie, Lisie Bonet, Jason Momoa był zakochany od... ósmego roku życia. Para poznała się ostatecznie w 2008 roku.

3. Aktor ma na całym ciele mnóstwo tatuaży. Wśród nich znajduje się imponujący pół-rękaw z hawajskimi symbolami, inicjały jego dzieci i hasło "zawsze być pijanym" w języku francuskim.

4. Jason Momoa jest zastępczym ojcem Zoe Kravitz - córki Lisy Bonet i Lenny'ego Kravitza.

Wyświetl ten post na Instagramie.
@ysl 🌄 • summer •2020 Post udostępniony przez Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz)

5. Momoa jest wielkim fanem wspinaczki i już dziś zaraża swoją pasją dzieci. Aktor zainteresował się wspinaczką, gdy dorastał w Iowa i później kontynuował to zajęcie podczas studiów w Kolorado.

6. Jason Momoa to nie tylko utalentowany aktor, ale też muzyk-pasjonat. Gwiazdor potrafi grać na gitarze i perkusji, a razem z córką trenuje grę na fortepianie.

7. Wbrew pozorom, Jason Momoa... nie cierpi siłowni! Swoją sylwetkę aktor zawdzięcza biegom, boksowi, surfowaniu i wspinaczce. Żadnego podnoszenia ciężarów!

NAJNOWSZE