Jak się czuje książę Filip? Camilla zdradza nowe szczegóły!

2021-03-04 11:24 mm
Książę Filip
Autor: Philip Toscano/Press Association/East News

Stan zdrowia księcia Filipa wciąż niepokoi Brytyjczyków. Mąż królowej Elżbiety II nadal przebywa w szpitalu, do którego przewieziono go w związku z problemami sercowymi. Jak czuje się obecnie 99-letni monarcha? Promyk nadziei na poprawę stanu zdrowia Filipa daje ostatnia wypowiedź jego synowej.

Książę Filip trafił pod opiekę lekarzy 16 lutego, kiedy wykryto u niego infekcję. Monarcha został przewieziony do szpitala króla Edwarda VII w Londynie. Niestety po niespełna dwóch tygodniach jego stan zdrowia nie tylko się nie poprawił, ale wystąpiły dodatkowe komplikacje. 1 marca Książę Filip został przewieziony do specjalistycznego szpitala kardiologicznego St. Bartholomew. Tam lekarze zajęli się obserwacją pracy serca Filipa.

Stan zdrowia księcia Filipa. Jest poprawa

Zdrowie wiekowego już monarchy budzi na Wyspach coraz większy niepokój. Książę Filip w maju tego roku skończy równo 100 lat. Piękny jubileusz zbliża się wielkimi krokami, dlatego informacje o kłopotach zdrowotnych męża królowej Elżbiety II spędzają sen z powiek rodziny królewskiej.

Na szczęście ponad 2 tygodnie po rozpoczęciu leczenia wreszcie pojawiły się dobre informacje. Przyniosła je synowa księcia Filipa.

Dziś usłyszeliśmy, że jego stan nieznacznie się poprawia. To bardzo dobra wiadomość

- powiedziała Camilla zapytana o stan zdrowia księcia Filipa podczas swojej wizyty w londyńskim punkcie szczepień. Żona księcia Karola dodała, że cała rodzina trzyma kciuki za seniora rodu.

Wywiad Sussexów u Oprah zagrozi Filipowi?

Troska o stan zdrowia księcia Filipa to niejedyne zmartwienie rodziny królewskiej. Królowa Elżbieta II i reszta rodu przygotowują się na 7 marca. Tego dnia amerykańska telewizja CBS wyemituje nagrany wcześniej wywiad Harry'ego i Meghan u Oprah Winfrey. Podczas rozmowy ze znaną dziennikarką Sussexowie prawdopodobnie zdradzą szczegóły tzw. Megxitu.

Komentatorzy spodziewają się, że Meghan i Harry przedstawiając swój punkt widzenia na odejście z monarchii, wywołają skandal. Pojawiły się nawet głosy, że ze względu na stan zdrowia dziadka książę Harry powinien wstrzymać emisję wywiadu. Zdaniem wielu osób, szok po ujawnieniu zakulisowych szczegółów konfliktu Sussexów z rodziną królewską może poważnie zaszkodzić samopoczuciu 99-letniego Filipa.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17
NAJNOWSZE