365 dni

i

Autor: materiał prasowy

Jak powstawały sceny łóżkowe w 365 dni? Blanka Lipińska odziera ze złudzeń swoich fanów

2022-04-24 14:08

365 dni to jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najgorętszych filmów ostatnich lat. Adaptacja powieści Blanki Lipińskiej przyciągnęła do kin tłumy widzów. Wielu fanów z pewnością zastanawia, jak powstawały sceny erotyczne w jej filmach. Teraz Blanka Lipińska zdradziła kulisy tychże scen. Uprzedzamy, to nie jest takie proste, jak może się wydawać!

365 dni to film, o którym z pewnością słyszeli wszyscy. Uznawana za polski odpowiednik 50 Twarzy Greya produkcja jakiś czas temu przyciągnęła przed ekrany kit setki tysięcy widzów. Najbardziej charakterystyczne są tam mocne sceny erotyczne postaci, w które wcielali się Anna Maria Sieklucka i Michele Morrone. Z pewnością wiele osób chciałoby wiedzieć, jak powstają takie sceny. Blanka Lipińska postanowiła opowiedzieć o tym swoim odbiorcom. Okazuje się, że to ona sama reżyseruje takie sceny, a więc nikt lepiej niż ona nie zna ich kulis. Co powiedziała pisarka? Okazuje się, że wcale nie jest to dobra zabawa.

ZOBACZ TAKŻE: 365 dni: Ten dzień. To już koniec Massimo! Nowy ukochany Laury w PEŁNYM PIKANTERII filmie

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Blanka Lipińska o scenach łóżkowych w 365 dni

O powstawaniu scen łóżkowych w słynnych polskim filmie erotycznym Blanka Lipińska opowiedziała na swoim Instagramie. Pisarka zaznacza, że jest to spore wyzwanie dla każdego aktora.

To są najtrudniejsze sceny w filmie. A dlaczego? Seks jest taką czynnością, której nie chcemy pokazywać. [...] Na planie zostaje minimum osób, ale i tak jest ich kilkanaście [...] Aktor ma świadomość, ile osób patrzy na to, co on w tym momencie robi. [...] Gra aktorska ma polegać na tym, aby przekonać widza, że ty to robisz naprawdę. [...] Oni to muszą wskrzesić w głowie - mówi Lipińska.

Dodatkowo do takiej sceny trzeba się odpowiednio przygotować. Często są to sceny, w których liczy się każdy ruch, ponieważ trzeba wszystko odpowiednio pokazać w kamerze.

Musicie też wiedzieć, że do takiej sceny są próby. bo często są to bardzo choreograficzne sceny. To jest słuchajcie choreografia - dodaje Blanka Lipińska.

Autorka 365 dni wyznała także, że z racji tego, że to ona reżyseruje sceny erotyczne, musi wytłumaczyć operatorom, jak będą wyglądały. Z tego powodu z udziałem innej osoby z produkcji sama imituje aktorów i tarza się po łóżku, czy jak sama mówi "innym meblu". Blanka Lipińska dodała zdjęcie, które pokazuje kulisy takich scen.

365 dni - kulisy sceny

i

Autor: Instagram.com/blanka_lipińska

Do sceny łóżkowej miało też dojść u pewnego mechanika.

Sprawdźcie, czy chłopak słuchaczki dał się wkręcić Albertowi!

Listen to "Oferta" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE