Instagram usunął zdjęcie Belli Hadid. Powód? Palestyńskie pochodzenie!

2020-07-08 13:17 AM
Bella Hadid
Autor: REX/Rex Fashion/East News

Bella Hadid doznała niezłego szoku, gdy okazało się, że Instagram ma problem do jej palestyńskiego pochodzenia. Bella udostępniła na instagramowej relacji fotkę, która miała wyrażać dumę z jej pochodzenia. Po pewnym czasie zdjęcie nagle zniknęło... Na szczęście Bella się nie poddała i teraz nie tylko prosi fanów, by uważali na platformę ale także kieruje mocne słowa do zarządu Instagrama.

Bella Hadid to amerykańska modelka. Jej matka pochodzi z Holandii a ojciec z Palestyny i to właśnie pochodzenie ojca stało się źródłem obecnych problemów Belli z Instagramem. Otóż modelka postanowiła za pomocą platformy pochwalić się i wyrazić dumę ze swojego palestyńskiego pochodzenia, publikując zdjęcie paszportu swojego ojca. Następnie Bella musiała otrzymać zawiadomienie od strony o usunięciu jej zdjęcia, ponieważ sama napisała do fanów:

Instagram usunął moją historię, która zawierała tylko mojego tatę i jego miejsce urodzenia w Palestynie wraz ze zdjęciem  jego amerykańskiego paszportu. @Instagram dokładnie wie z czego jestem dumna. Czy miejsce urodzenia mojego ojca to zastraszanie, nękanie, pornografia lub jakakolwiek seksualność? Czy nie wolno nam być Palestyńczykami na Instagramie? To jest dla mnie prześladowanie. Nie można wymazać historii uciszając ludzi. To tak nie działa.

– pisała oburzona modelka.

Bella Hadid łatwo nie odpuszcza, dlatego zdecydowała się na ponowną publikację tego samego zdjęcia z różnymi podpisami. Jeden z nich brzmiał:

Czy chcesz, żebym dla ciebie zmieniła jego miejsce urodzenia?

Jestem dumna z tego, że jestem Palestyńczykiem. Wszyscy powinni pisać skąd pochodzą i gdzie urodzili się ich matki i ojcowie. Przypomnij im, jak dumny jesteś z tego, skąd pochodzisz.

Póki co zdjęcie Belli Hadid nadal jest widoczne na jej instagramowej relacji. Jej słowa chyba przyniosły efekt…

Bella Hadid i jej usunięte zdjęcie
Autor: instagram.com/bellahadid
Bella Hadid - usunięte zdjęcie
Autor: instagram.com/bellahadid
Hotplota.pl: Hailey Bieber i Bella Hadid w bikini; Harry i Meghan dostali pracę!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE