Ile zarabia Billie Eilish i kiedy zdobyła pierwszy milion? Na czym zarabia najwięcej?

2020-07-02 15:50 mm
Billie Eilish
Autor: NIPO, VIAK/Backgrid/East News

Billie Eilish to niekwestionowana rewelacja i jedno z największych odkryć muzycznych w ostatnim czasie. Młoda artystka z Los Angeles podbiła rynek muzyczny i rozbiła bank ze statuetkami Grammy, wzbudzając podziw nawet u największych gwiazd. A jak sukces przekłada się na jej dochody? Ile dotąd zarobiła młoda piosenkarka i na czym Billie wzbogaciła się najbardziej?

Billie Eilish ma zaledwie 18 lat, ale już należy do grona najlepiej zarabiających amerykańskich gwiazd. Nic w tym dziwnego - od miesięcy jej hity nie schodzą z czołówek list przebojów, a teledyski na YouTube biją rekordy popularności.

Oczywiście liczba odtworzeń w serwisach streamingowych i łapki w górę na YouTube przekładają się także na zarobki Billie Eilish. Gwiazda zdążyła już mimo młodego wieku zgromadzić całkiem niemałą fortunę - i to wcale nie tylko dzięki swojej muzyce.

Na czym i ile Billie Eilish zarabia najwięcej?

ILE ZARABIA BILLIE EILISH?

Zanim spróbujemy ocenić zasobność portfela Billie Eilish, musimy przypomnieć, że wszystkie wymienione poniżej kwoty to jedynie spekulacje dziennikarzy. Prawdziwe zarobki gwiazd są zazwyczaj objęte tajemnicą, podobnie jak szczegóły kontraktów reklamowych i umów z wytwórniami i serwisami streamingowymi.

Wieść niesie, że swój pierwszy milion Billie Eilish zarobiła już kilka miesięcy po wydaniu debiutanckiej płyty "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?". Według wiedzy amerykańskich dziennikarzy próbujących prześwietlić zarobki Billie Eilish, autorka hitu "bad guy" zgromadziła dotąd majątek wysokości 31 milionów dolarów!

Całkiem nieźle, jak na osiemnastolatkę, prawda?

NA CZYM BILLIE EILISH ZARABIA NAJWIĘCEJ?

Jakie jest podstawowe źródło dochodów Billie Eilish?

Nietrudno zgadnąć, że najwięcej monet Billie gromadzi dzięki swojej muzyce, a konkretnie dzięki sprzedaży praw serwisom streamingowym. Młoda gwiazda zarabia też nieźle na koncertach - w samym ubiegłym roku w ramach trasy "When We All Fall Asleep Tour" Billie Eilish wystąpiła aż 66 razy, a to oczywiście przekłada się na stan jej konta.

Ale muzyka to nie wszystko. Znana z oryginalnego stylu piosenkarka zarabia też nieźle na promocji ciuchów. Jednym z najciekawszych kontraktów Billie Eilish jest umowa z Takashim Murakami, reżyserem teledysków artystki, który dzięki jej popularności wypromował serię przewymiarowanych bluz, wartych około 60 dolarów za sztukę. Oczywiście Billie ma swój udział w ich sprzedaży.

Billie Eilish jest też właścicielką własnej marki Blohsh. Oprócz tego piosenkarka podpisała umowy z takimi markami, jak Adobe, Calvin Klein czy Apple.

NAJNOWSZE