Helen McCrory nie żyje

i

Autor: Lia Toby / WENN.com/agefotostock/East News

Helen McCrory nie żyje. Gwiazda Peaky Blinders zmarła w wieku 52 lat

2021-04-16 18:35

Niezwykle smutna wiadomość obiegła świat w piątkowe popołudnie. Nie żyje Helen McCrory, brytyjska aktorka, którą w ostatnich latach widzowie pokochali za rolę Polly z serialu Peaky Blinders. O śmierci gwiazdy poinformował jej mąż, Samian Lewis. Helen McCrory od dawna walczyła z poważną chorobą. Miała 52 lata.

Fani serialu Peaky Blinders żegnają Helen McCrory, która zdobyła ich serca rolą ciotki Tommy'ego Shelby'ego - Polly. Helen McCrory miała na swoim koncie jednak znacznie więcej ról i była bardzo ceniona zwłaszcza przez brytyjską publiczność. Aktorka zagrała m.in. w filmach Skyfall czy Zakochana Jane. Widzowie zapamiętali ją jednak przede wszystkim z roli Narcyzy Malfoy w filmach o Harrym Potterze.

Tragiczną informację o śmierci Helen McCrory przekazał jej mąż, aktor Damien Lewis. Para pobrała się w 2007 roku i doczekała się dwójki dzieci - rok przed ślubem na świat przyszła ich córka Manon, a następnie syn Gulliver.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Helen McCrory nie żyje

Helen McCrory zmarła 16 kwietnia w wieku 52 lat. Aktorka od dawna zmagała się z nowotworem i choć w ostatnich latach cieszyła się aktywnością zawodową, niestety nie udało jej się pokonać choroby. W oświadczeniu na Twitterze Damian Lewis napisał:

Ze złamanym sercem ogłaszamy, że po heroicznej walce z rakiem piękna i potężna kobieta, Helen McCrory, zmarła spokojnie w domu, otoczona falą miłości przyjaciół i rodziny. Umarła tak, jak żyła. Nieustraszenie. Boże, kochamy ją i wiemy, jakie mamy szczęście, że mieliśmy ją w naszym życiu. Świeciła tak jasno. Idź teraz, maleńka, w powietrze i dziękuję.

Nasza miłość i myśli są rodziną Helen.

Odpoczywaj w pokoju

Aktorkę pożegnała już ekipa Peaky Blinders. Na oficjalnym profilu serialu na Instagramie pojawiło się zdjęcie Helen McCrory i krótki wpis.

Helen McCrory

i

Autor: Dominic Lipinski/Press Association/East News
Damian Lewis i Helen McCrory

i

Autor: Phil Lewis / WENN.com/agefotostock/East News