Harry Styles pierwszym mężczyzną na okładce Vogue SOLO. Im udało się to tylko w duecie

2020-11-14 17:04 kp
Gwiazdy na okładce Vogue
Autor: Instagram

Jeśli chodzi o modę, to Harry Styles już dawno temu udowodnił, że jak żaden inny mężczyzna czuje, o co w tym chodzi. Jego gust i modową odwagę właśnie doceniono niezwykłym wyróżnieniem - Harry Styles został pierwszym mężczyzną, który sam pojawił się na okładce amerykańskiego Vogue. Wcześniej byli tam również ci panowie - ale zawsze w duetach!

Pojawienie się na okładce Vogue to dla każdej gwiazdy wielkie wyróżnienie, a gdy sesję okładkową robi się dla mężczyzny - jest to prawdziwe wydarzenie. Vogue przez lata promowało najpiękniejsze modelki i najbardziej wpływowe kobiety w świecie mody, a teraz dostrzegło wyjątkowego mężczyznę, który swoim podejściem do mody zmienia spojrzenie na modę męską. Chodzi oczywiście o Harry'ego Stylesa.

Muzyk jako pierwszy mężczyzna w historii trafił sam na okładkę amerykańskiego Vogue. Wcześniej zdjęciem okładkowym mogło pochwalić tylko kilkoro gwiazdorów - w dodatku wszyscy wystąpili z dziewczynami! Pamiętacie tamte okładki?

ESKA XD #010

Panowie na okładkach amerykańskiego Vogue

Od pierwszego wydania Vogue w 1982 roku na okładkach magazynu panowie pojawili się zaledwie dziewięć razy. Pierwszy był w 1992 roku Richard Gere, który zapozował na okładkę ze swoją ówczesną żoną Cindy Crawford. W 2000 roku George Clooney wystąpił z Gisele Bundchen, a w kwietniu 2008 roku zaszczyt ten spotkał Lebrona Jamesa, który również pojawił się u boku Gisele Bundchen. Niektórzy posądzili jednak zdjęcie o rasizm, porównując koszykarza do... King Konga chwytającego kobietę na innej grafice. 

Cztery lata później na patriotycznej okładce Vogue zobaczyliśmy pływaka Ryana Lochte z Hope Solo i Sereną Williams, a w 2014 roku ukazała się słynna okładka z Kanye Westem i Kim Kardashian w sukni ślubnej.

W 2016 roku Ben Stiller i Penelope Cruz promowali na okładce Vogue film Zoolander 2. W tym samym roku na okładce pojawił się olimpijczyk Ashton Eaton z Gigi Hadid. Znacznie słynniejszą okładką modelki była oczywiście ta z 2017 roku, kiedy wystąpił z nią Zayn Malik.

Ostatnim mężczyzną na okładce Vogue - aż do teraz - był Justin Bieber, który wystąpił w sesji zdjęciowej z Hailey Bieber do numeru z marca 2019 roku.

NAJNOWSZE