Gabriel Seweryn

i

Autor: AKPA Gabriel Seweryn zostanie upamiętniony w szczególny sposób

Gwiazdy

Gabriel Seweryn zostanie upamiętniony po śmierci. Trwają prace nad wyjątkowym projektem

2023-12-13 13:51

Gabriel Seweryn zmarł 28 listopada 2023 roku w wyniku nagłego zatrzymania krążenia. Nazywano go "Kolorowym Ptakiem", czy też "Versace z Głogowa". Prowadził pracownię naturalnych futer i wyrobów ze skóry. Pamięć po nim zostanie zachowana w szczególny sposób, a zadbają o to jego najbliżsi.

Gabriel Seweryn w ostatnich godzinach życia przeżył prawdziwy koszmar. 56-letni projektant futer trafił do Głogowskiego Szpitala Powiatowego, po tym jak nie została mu udzielona pilna pomoc przez pogotowie ratunkowe, mimo iż cierpiał z powodu ogromnego bólu w klatce piersiowej. W szpitalu, pomimo podjętych badań, po dwóch godzinach doszło do zatrzymania krążenia, a mimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Pogrzeb Seweryna odbył się w środę, 6 grudnia 2023 na cmentarzu w Krzepowie, dzielnicy Głogowa, gdzie znajduje się grób jego taty. Projektant został pochowany w jednym ze swoich futer zgodnie z jego ostatnią wolą. Trumna z jego ciałem została otwarta, a nad nią umieszczony został jego portret wykonany przez jego przyjaciółkę i fotografkę, Annę Hamzę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dagmara Kaźmierska zabrała głos po śmierci Gabriela Seweryna. Mówi o konflikcie, o co chodziło?

ZMARLI NAGLE Groby znanych Polaków którzy odeszli NIESPODZIEWANIE l Niezapomniani

Gabriel Seweryn zostanie upamiętniony w szczególny sposób

Anna Hamza, postanowiła upamiętnić go w szczególny sposób. Stworzyła inicjatywę, mającą na celu zebranie zdjęć projektów Gabriela, ich realizacji oraz wspomnień przyjaciół do dwóch albumów dedykowanych najbliższym zmarłego. Hamza uważa, że taki projekt jest potrzebny, aby Seweryn był wspominany jako zdolny człowiek i wizjoner.

Jako wieloletnia koleżanka, która także z Gabrielem pracowała, postanowiłam pozbierać to, co powinno być podsumowane. Zdjęcia projektów Gabriela, ich realizacji oraz wybrane wspomnienia przyjaciół i znajomych. Punktem wyjścia jest zrobienie albumów dla najbliższych. Czy pójdzie to dalej? Zobaczymy. Gabriel zasługuje na to, by był wspominany jako człowiek zdolny, jako wizjoner. Myślę, że to co wspólnie zrobimy, jest potrzebne i zostanie na lata po Gabrielu - powiedziała Anna Hamza.