Julia Wieniawa, Chłopi

i

Autor: Next Film Julia Wieniawa, Chłopi

Oscary 2024

Film z Julią Wieniawą kandydatem do Oscara. Aktorka nie tylko w nim zagrała

2023-09-26 11:40

Animowana adaptacja"Chłopów" Władysława Reymonta ma szansę na Oscara. W tym niesamowitym projekcie miała okazję wziąć plejada polskich gwiazd, w tym Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, a także Julia Wieniawa. Zobacz w jaką rolę wcieliła się młoda aktorka?

Julia Wieniawa to niezwykle ambitna i pracowita artysta młodego pokolenia, która nieustannie się rozwija, szkoląc swój aktorski, jak i wokalny warsztat. Nie boi się nowych wyzwań i uparcie dąży do celu. Twórcy filmowi bardzo doceniają jej ciężką pracę, dlatego też chętnie zapraszają ją do nowych projektów. W tym roku została ukończona jedna z najbardziej spektakularnych produkcji tego roku. Twórcy "Twojego Vincenta" - Hugh Welchman i Dorota Kobiela - wzięli na warsztat "Chłopów" Władysława Reymonta i stworzyli film, który jest dziełem ponad 100 malarzy. Muzyką zajął się utalentowany muzyk, Łukasz L.U.C. Rostkowski, a w filmie udział wzięli m. in.: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Cezary Łukaszewicz, Mateusz Rusin, Dorota Stalińska, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Korzuchowska, Lech Dyblik Andrzej Mastalerz, Maciej Musiał, Maciej Musiałowski oraz wspomniana wcześniej Julia Wieniawa, która oznajmiła swoim fanom na Instagramie, iż film jest polskim kandydatem do Oscara.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Julia Wieniawa rozpoczęła naukę aktorstwa w Paryżu. Zabrała ze sobą Nikodema Rozbickiego

Julia Wieniawa szczerze o karierze, filmie "Nie cudzołóż i nie kradnij" i Macie

Jak wyglądała praca nad filmem "Chłopi"?

Film "Chłopi" to produkcja, która wymagała wielu lat pracy. Same zdjęcie rozłożone były na dwa lata. Po zakończeniu tego procesu nastąpiła żmudna praca, która polegała na pomalowaniu każdej klatki filmu farbą olejną na podobraziu. Muzyka była realizowana m. in. w skansenie i drewnianej chacie w okolicach Radomia. Celem było uchwycenie specyficznego pogłosu. Tak, jak Reymont ubrał w proste słowa całą historię, tworząc arcydzieło, tak L.U.C. wykorzystał podstawowe instrumenty i proste dźwięk, aby "stworzyć piękną i bogatą muzykę" - jak powiedział w wywiadzie na antenie "Czwórki".

Julia Wieniawa zaśpiewała w filmie "Chłopi"

Artyści biorący udział w tym przełomowym dziele mogą być dumni, ponieważ film jest polskim kandydatem do Oscara - Film "Chłopi", w którym miałam przyjemność się pojawić i zaśpiewać dwie piosenki - polskim kandydatem do Oscara - napisała na swoim instagramowym profilu Julia Wieniawa. Julia Wieniawa zagrała epizodyczną rolę, jednak to dla niej kolejny duży krok w karierze.

Film "Chłopi" zdobył już nagrody w Toronto i Gdyni

Film miał swoją premierę na festiwalu w Toronto, gdzie otrzymał Nagrodę Festiwalową w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations')  a podczas 48. FPFF w Gdyni zdobył trzy nagrody: Nagrodę Specjalną Jury, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Specjalna - Kryształową gwiazdę Elle. Film będzie można oglądać w kinach od 13 października 2023.