Eminem skończył 48 lat! Z tej okazji posłuchajcie najszybszego rapowania w historii

2020-10-17 9:00 kp
Eminem
Autor: Parisa Afsahi/Sipa USA/East News

Jeden z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych raperów w historii skończył 48 lat! Eminem to prawdziwa legenda z pięcioma nagrodami Grammy i Oscarem na koncie. Choć ostatnio nieco zwolnił tempo, trudno przecenić jego zasługi w świecie rapu. Z okazji jego urodzin przypominamy, jak pobił światowy rekord najszybszego rapowania!

Eminem właśnie skończył 48 lat! Choć trudno w to uwierzyć, swoją debiutancką płytę raper wydał już ponad dwadzieścia lat temu i dziś daleko mu do tamtego pyskatego, zbuntowanego młodego faceta. Nie oznacza to, że Eminem stracił pazur - wystarczy przypomnieć, że jego ostatnia płyta Music to Be Murdered By ukazała się zaledwie w styczniu tego roku.

To właśnie na tej płycie znalazł się numer, o którym warto przypomnieć przy okazji urodzin Eminema. W kawałku Godzilla raper pobił bowiem (swój własny) rekord w szybkości rapowania! Eminem się zestarzał? Posłuchajcie sami...

Eminem obchodzi urodziny. Oto jego ostatni rekord!

Eminem jest mistrzem w mega szybkim rapowaniu - śmiemy wątpić, że wyrzucenie z siebie takiej ilości słów na sekundę jest niemożliwe dla każdego innego człowieka na świecie! Przypomnijmy, że w 2013 roku w kawałku Rap God Eminem zarapował 157 sylab w 16,3 sekundy, czyli 9,6 sylab na sekundę. Rekord ten pobił w 2018 roku w swoim wersie w utworze Nicki Minaj Majesty - tam usłyszeliśmy 123 sylaby w 12 sekund, czyli 10,2 sylaby na sekundę.

ESKA XD #005

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Brzmi imponująco? Prawdziwy rekord przyszedł wraz z początkiem tego roku! W numerze Godzilla z ostatniej płyty w trzeciej zwrotce Eminem wyrzucił z siebie w 31 sekund 224 słowa składające się razem z 330 sylab, co dało 10,65 sylab na sekundę lub 7,23 słów na sekundę. Chodzi o ten fragment:

A hundred percent of you is a fifth of a percent of meI’m ‘bout to f***’ finish you b***, I’m unfadableYou wanna battle, I’m available, I’m blowin' up like an inflatableI’m undebatable, I’m unavoidable, I’m unevadable

Słowa te padają w piosence około 3:20:

Z okazji urodzin Eminema nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć mu kolejnych szalonych rekordów!

NAJNOWSZE