Elon Musk najbogatszy na świecie. Jaki ma majątek i na czym tyle zarobił?

2021-01-09 10:58 mm
Elon Musk
Autor: WIN MCNAMEE/Getty AFP/East News

Ile zarabia Elon Musk? Jak wygląda obecnie jego majątek i na czym zarobił najwięcej? Szef koncernu Tesla przegonił właśnie właściciela Amazona i został najbogatszym człowiekiem świata. Na Hotplota.pl prześwietlamy majątek miliardera. Zobaczcie, na czym i ile zarabia Elon Musk!

Przepaść między zarobkami najbogatszych ludzi świata a dochodami najbiedniejszej części mieszkańców naszej planety z każdym rokiem staje się coraz większa. W czołówce najbogatszych ludzi świata od pewnego czasu królują właściciele firm związanych z nowymi technologiami. 

Jeszcze kilka lat temu na szczycie listy był Bill Gates. Później przegonił go twórca i szef Amazona, Jeff Bezos. Od niedawna jednak i on musiał zrobić miejsce na najwyższym stopniu podium szefowi koncernu Tesla. Elon Musk został właśnie najbogatszym człowiekiem świata!

Ile dokładnie wynosi jego majątek i na czym dorobił się najwięcej?

Elon Musk i jego majątek

Elon Musk po raz pierwszy w historii zajął pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata. W rankingu miliarderów wyprzedził Jeffa Bezosa. Majątek Elona Muska wynosi obecnie około 190 miliardów dolarów!

Poprzedni lider, szef firmy Amazon, może się pochwalić niewiele niższą kwotą 187 miliardów. 

Oppo X 2021 z rozkładanym ekranem | ESKA XD - Mobmania #13

Na czym zarobił Elon Musk?

Majątek Elona Muska to efekt bardzo udanych inwestycji. Szef koncernów Tesla i SpaceX jest przez wielu ludzi uważany za jeden z największych geniuszy biznesu. Na czym dorobił się najwięcej?

Jedną z pierwszych firm, na których "wypłynął" Elon Musk jest Pay Pal, oferujący system szybkich płatności internetowych. Po rozkręceniu firmy i sprzedaniu udziałów Elon skupił się na branży samochodów elektrycznych, inwestując w nieznaną jeszcze wówczas firmę Tesla. 

Jak wiemy, dziś koncern samochodowy Elona Muska jest największym na świecie producentem aut elektrycznych, a jego innowacje, takie jak słynny system automatycznego prowadzenia pojazdu, wyznaczają trendy w całej branży. To właśnie produkcja samochodów elektrycznych jest najbardziej dochodową działalnością Muska. Wartość akcji firmy Tesli w 2020 roku wzrosła aż o 740%, dzięki czemu Elon wzbogacił się o ogromną kwotę 150 miliardów dolarów!

Ale Elon Musk nie spoczął na laurach i równolegle do rozwoju Tesla Motors skupił się m.in. na branży energetycznej. A konkretnie na fotowoltaice. Elon Musk zamierza wkrótce wypuścić na rynek dachówki z panelami fotowoltaicznymi. Rozwiązanie to ma zrewolucjonizować budownictwo jednorodzinne i branżę energetyczną.

Elon Musk to bez wątpienia wielki wizjoner. Jednym z jego największych sukcesów jest rozwój firmy SpaceX, która opracowała rakiety wielokrotnego użytku. Dzięki zaawansowanej technologii statki kosmiczne Elona Muska po wykonanej misji wracają na Ziemię, dzięki czemu wysyłanie satelitów w przestrzeń kosmiczną jest wielokrotnie tańsze, niż dotychczas. 

A skoro już o satelitach mowa... Kolejnym pomysłem Elona Muska jest sieć satelitów Starlink, które już w najbliższej przyszłości mają opleść całą Ziemię dostarczając ludziom z całego świata szybki internet bezprzewodowy. Satelity Statlink oczywiście wynoszą w kosmos należące do Elona rakiety SpaceX...

Sonda
Kim według Ciebie jest Elon Musk?
NAJNOWSZE