Elon Musk ma żal do Billa Gatesa, że zamiast Tesli kupił e-Porsche. Problemy miliarderów?

2020-02-19 11:49 mw
Bill Gates i Elon Musk
Autor: Hewitt / SplashNews.com/EAST NEWS, STR/AFP/East News

Elon Musk ma pretensje do Billa Gatesa. Powód: twórca Microsoftu nie chciał kupić samochodu marki Tesla. Zamiast tego Bill Gates wybrał elektryczne Porsche... Co o tym myśli Elon Musk i jak skomentował wybór Gatesa? Zobaczcie!

Problemy pierwszego świata - tak w kilku słowach można skomentować dyskusję rozkręconą w internecie przez Elona Muska. Szef koncernu Tesla produkującego najsłynniejsze samochody elektryczne świata, skrytykował decyzję założyciela Microsoftu, który zamiast Tesli postanowił kupić... elektryczne Porsche.

Elon Musk nazywa decyzję Gatesa "niedorzeczną". Ale czy tak jest w rzeczywistości?

BILL GATES JEST "NIEDORZECZNY"?

Elon Musk to bez wątpienia jeden z największych żyjących obecnie wizjonerów, a w dodatku skuteczny biznesmen. Jednym z jego największych sukcesów jest rozkręcenie na dużą skalę i popularyzacja produkcji samochodów elektrycznych. Na samo hasło "samochód na prąd" wiele osób odpowiada dziś bez namysłu: TESLA. Choć tak naprawdę elektryczne auta wytwarza już przecież wielu innych producentów, w tym także takich, którzy dotąd kojarzyli się raczej z potężnymi, ryczącymi i dymiącymi silnikami spalinowymi.

Podczas, gdy Elon Musk zachwala swoje najnowsze dziecko Tesla S, którym na jednym ładowaniu można przejechać aż 630 kilometrów, inny znany miliarder i wizjoner, Bill Gates wybiera... elektryczne Porsche!

Jak łatwo się domyślić, Elonowi bardzo się to nie spodobało. Do tego stopnia, że dyskusję z Gatesem nazwał "niedorzeczną".

Zdegustowany postawą Billa Gatesa Elon Musk napisał we wtorek 18 lutego na Twitterze:

Jestem rozczarowany, ponieważ wiele osób obejrzy wywiad i zaufają słowom Billa, i nawet nie rozważą korzyści. Dlaczego? Ponieważ Bill Gates jest naprawdę mądrym facetem!

Wszystko zaczęło się od wywiadu Billa Gatesa z youtuberem Marquesem Brownlee. Zapytany o swoje działania na rzecz walki ze zmianami klimatu, miliarder przyznał, że choć samochody elektryczne mają mniejszy zasięg, niż tradycyjne auta, to jednak są jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na zmiany klimatyczne.

Bill Gates przyznał jednak, że on sam wybrał Porsche Taycan.

Muszę przyznać, że to samochód premium, ale jest bardzo, bardzo fajny. To mój pierwszy samochód elektryczny i bardzo mi się to podoba

- wyznał twórca Microsoftu.

Porsche Taycan kosztuje w USA około 160 tysięcy dolarów. Auta marki Tesla są dużo tańsze - podstawowy model 3 można kupić za niecałe 40 tys. dolarów.

Porsche Taycan Turbo S
Autor: DANIEL ROLAND/AFP/East News
Tesla model 3
Autor: Ding Ting/Xinhua News/East News

Tesla czy Porsche? Trudny wybór... XDDD

Czy tylko my chcielibyśmy mieć takie problemy? :)

NAJNOWSZE