BTS - Dynamite

i

Autor: Youtube/ BTS

To już rok singla Dynamite! BTS pobili nim wszystkie rekordy

2021-08-21 11:49

Dokładnie rok temu fani BTS otrzymali od swoich ulubieńców singiel, którym muzycy potwierdzili swoją międzynarodową klasę - Dynamite. Kawałek w ekspresowym tempie podbił serca fanów z całego świata i osiągnął sukces, o jakim inni artyści mogą tylko pomarzyć. Z okazji roku od premiery Dynamite przypominamy wszystkie rekordy, jakie BTS pobili z tym kawałkiem!

Dwa miliardy wyświetleń - to bilans piosenki Dynamite zespołu BTS po roku obecności w serwisie Youtube. Gdy dokładnie rok temu singiel miał premierę, po pierwszym przesłuchaniu było wiadomo, że to jest materiał na wielki hit. Ten taneczny kawałek muzycy po raz pierwszy w swojej karierze nagrali w całości po angielsku! Szybko okazało się, że to był strzał w dziesiątkę.

Rok temu BTS byli oczywiście już od dawna największymi gwiazdami k-popu na świecie. Panowie na poważnie przygotowywali się jednak do podbicia na dobre Ameryki, a w tym celu potrzebowali anglojęzycznego hitu. Dynamite sprawdziło się lepiej, niż mogli przypuszczać.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

Rocznica singla Dynamite od BTS

Już w momencie premiery Dynamite dokładnie 21 sierpnia 2020 roku było wiadomo, że to nie jest kolejne video, które przejdzie bez echa! Numer pobił rekord najczęściej wyświetlanego premierowego filmu na Youtube z 4 milionami osób, które oglądały klip w momencie premiery. Już dobę później Dynamite stało się filmem z największą liczbą odsłon w ciągu 24 godzin w historii platformy, osiągając 101,1 milionów wyświetleń.

BTS osiągnęli z Dynamite jeszcze jeden, ogromny sukces - singiel zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard HOT 100 i był pierwszym singlem grupy, który triumfował w zestawieniu. BTS to oczywiście pierwszy zespół z Korei Południowej, któremu się to udało.

Imponujące, prawda? Nie pozostaje nic innego, jak tylko dołożyć kilka odtworzeń do tej oszałamiającej puli!