Billie Eilish z bratem wygrywają Grammy 2020 już na starcie. Billie dziękuje za nominacje

2019-11-22 10:57 mw
Billie Eilish i jej brat Finneas O'Connell
Autor: Rex Features/East News

Billie Eilish nie kryje wzruszenia i z wielką radością dziękuje organizatorom Grammy 2020 za wszystkie nominacje. Łącznie Billie i jej brat, Finneas O'Connell, zgarnęli ich aż 11! O jakie dokładnie nagrody powalczą Billie Eilish i jej brat? W których mają największe szanse na wygraną? Zobaczcie listę!

Ten rok zdecydowanie należał do Billie Eilish, a ogłoszone niedawno nominacje do nagród Grammy 2020 tylko potwierdzają, że nastolatka z Los Angeles namieszała na rynku muzycznym najbardziej ze wszystkich wykonawców. Nic dziwnego, że Billie Eillish nie kryje emocji i ze wzruszeniem dziękuje organizatorom i jurorom Grammy za nominacje.

Choć do samej gali zostało jeszcze bardzo dużo czasu i może okazać się, że to wcale nie Billie Eilish opuści Staples Center w Los Angeles z największą liczbą statuetek, to jednak autorka hitu Bad Guy już teraz może postrzegać się jako niezaprzeczalną zwyciężczynię. Wraz ze swoim bratem, Finneasem O'Connellem, Billie zgarnęła aż 11 nominacji do nagród Grammy 2020!

BILLIE EILISH Z BRATEM WYGRYWAJĄ GRAMMY JUŻ NA STARCIE

Nikt nie ma wątpliwości, że Grammy to najważniejsze muzyczne nagrody świata i już same nominacje w tym plebiscycie są bez cienia wątpliwości gigantycznym wyróżnieniem dla każdego artysty.

I choć największą liczbą nominacji może w tym roku poszczycić się Lizzo (amerykańska artystka otrzymała ich aż 8), to jednak nie zapominajmy, że za sukcesem Billie Eilish stoi jej brat, producent muzyczny Finneas O'Connell. Jeśli doliczyć jego nominacje do tegorocznych nagród Grammy, to na liście kategorii, w których muzyczne rodzeństwo powalczy o statuetki, robi się aż 11 pozycji!

Billie Eilish i Finneas O'Connell
Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Poniżej znajdziecie pełną listę kategorii, w jakich Billie Eilish i Finneas O'Connell zostali nominowani do nagród Grammy 2020.

Oczywiście najważniejsze z nich to te, w których wyłonione zostaną płyta, nagranie, piosenka i najlepszy nowy artysta roku. We wszystkich wymienionych kategoriach Billie Eilish ma wielkie szanse na zwycięstwo!

Kategorie, w których nominowani są Billie i jej brat:

BILLIE EILISH

 • Record of the Year ("Bad Guy")
 • Album of the Year ("When We All Fall Asleep, Where Do We Go?")
 • Song of the Year ("Bad Guy")
 • Best New Artist
 • Best Pop Solo Performance ("Bad Guy")
 • Best Pop Vocal Album ("When We All Fall Asleep, Where Do We Go?")

FINNEAS O'CONNELL

 • Best Engineered Album, Non-Classical
 • Producer Of The Year, Non-Classical
 • Album of the Year
 • Song of the Year
 • Record of the Year

O tym, ile nagród zgarną ostatecznie Billie z bratem, przekonamy się już  26 stycznia 2020 podczas 62. gali wręczenia nagród Grammy. Tymczasem zobaczcie post, w którym Billie Eilish ze wzruszeniem dziękuje za otrzymane nominacje Grammy:

NAJNOWSZE