Billie Eilish na Grammy 2020 zdobyła 5 najważniejszych nagród! To jej święto [ZDJĘCIA]

2020-01-27 7:52 mw

Zgodnie z prognozami wieczór rozdania nagród Grammy 2020 należał do Billie Eilish. Młoda gwiazda zdobyła aż 5 nagród na 6 nominacji, w których startowała. W dodatku statuetki Grammy dla Billie Eilish to nagrody w najważniejszych kategoriach!

W niedzielę 26 stycznia w Staples Center w Los Angeles rozdano nagrody Grammy 2020. Billie Eilish to jedna z najważniejszych laureatek gali. 18-latka z L.A. pozamiatała konkurencję, zdobywając aż 5 najważniejszych tegorocznych nagród!

Zachwytom nie ma końca - media na całym świecie rozpisują się o wielkim triumfie Billie Eilish. Grammy 2020 to uroczystość, która tylko potwierdza, że osiemnastoletnia gwiazda płyty "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" słusznie od wielu miesięcy nie schodzi z ust krytyków muzycznych na całym świecie.

Jakie dokładnie nagrody Grammy zdobyła w tym roku Billie Eilish, a w której kategorii musiała ustąpić konkurencji? Sprawdźcie szczegóły!

BILLIE EILISH GWIAZDĄ GRAMMY 2020

Od samego początku było oczywiste, że 26 stycznia Billie Eilish nie opuści gali Grammy z pustymi rękami. Otwarte pozostawało jedynie pytanie o liczbę statuetek, które wyniesie ze Staples Center osiemnastoletnia artystka. 

Okazuje się, że wyniki Grammy 2020 chyba przerosły oczekiwania nawet najwierniejszych fanów Billie Eilish. Autorka hitu "bad guy" dostała aż 5 nagród, i to we wszystkich najważniejszych kategoriach!

Billie Eilish nagrodzono na Grammy 2020 w kategoriach:

  • Record of the Year
  • Album of the Year
  • Song of the Year
  • Best New Artist
  • Best Pop Vocal Album

Pola konkurencji Billie musiała ustąpić w kategorii Best Pop Solo Performance, w której zwyciężyła Lizzo.

Dodatkowo Billie świętuje także statuetkę w kategorii "Best Engineered Album, Non-Classical" za swój debiutancki album. Nagrodę otrzymał także jej brat, Finneas O'Connell (Producer of the Year, Non-Classical).

Billie Eilish nie kryła wzruszenia. Odbierając statuetkę za najlepszą piosenkę roku ("bad guy") artystka powiedziała:

Wow, wow, wow, wow. Tak wiele piosenek na to zasłużyło. Przykro mi! 

Radości nie krył także brat Billie Eilish.

Nie pisaliśmy żadnej przemowy, bo nie sądziliśmy, że cokolwiek wygramy. 

Nie tworzyliśmy albumu, żeby zdobywać nagrody. Napisaliśmy go o depresji, myślach samobójczych, zmianach klimatu... Jesteśmy bardzo zmieszani, ale wdzięczni

- powiedział Finneas O'Connell.

Zobaczcie zdjęcia Billie Eilish z gali Grammy 2020.

NAJNOWSZE