Bill Pullman wzruszająco wspomina Piotra Woźniaka-Staraka: "Był nieustępliwy"

2019-09-22 17:31 nk
Bill Pullman
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Aktor poświęcił zmarłemu producentowi część swojego przemówienia podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jak Bill Pullman zapamiętał współpracę z Piotrem Woźniakiem-Starakiem? Jego słowa z pewnością wzruszyły bliskich tragicznie zmarłego męża Agnieszki Woźniak-Starak.

21 września w Gdyni zakończył się 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Podczas sześciodniowej imprezy został zaprezentowany premierowo film Ukryta Gra w reżyserii Łukasz Kośmickiego - ostatnie dzieło, którego producentem był Piotr Woźniak-Starak. Mąż Agnieszki Woźniak-Starak zginął tragicznie w wyniku wypadku motorówki na jeziorze Kisajno na Mazurach 18 sierpnia 2019.

Podczas projekcji filmu Ukryta Gra na festiwalu w Gdyni byli obecni bliscy zmarłego producenta: matka Anna Woźniak-Starak, ojczym Jerzy Starak i żona Agnieszka Woźniak-Starak. Rodzina Piotra bardzo przeżyła dzieło, które ten współtworzył. Niestety, ostatecznego efektu pracy nie było mu dane doczekać.

Ostatniego dnia festiwalu zostały wręczone Złote Lwy. Film Ukryta Gra zdobył dwie statuetki. W imprezie uczestniczył Bill Pullman, który przybył do Gdyni z okazji premiery dzieła.

Bill Pullman wręczył nagrodę za główną rolę kobiecą (otrzymała ją Magdalena Boczarska). Zanim odczytał nazwisko laureatki, aktor wygłosił krótkie przemówienie, w którym wspomniał o Piotrze Woźniaku-Staraku.

Był to wspaniały przykład producenta filmowego, który obdarzał szacunkiem aktorów. Będę zawsze pamiętał, jak był nieustępliwy w prowadzeniu aktorów, by tworzyli najlepsze role

- powiedział Pullman podczas uroczystości w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Zobacz też:

NAJNOWSZE