Aneta Kręglicka została Miss World 33 lata temu! Jak wtedy wyglądała?

2022-03-17 14:27 Adrian Rybak
Aneta Kręglicka
Autor: WBF

Aneta Kręglicka to pierwsza Miss Świata z Polski. Od wyjątkowego dnia, w którym zdobyła koronę dla najpiękniejszej kobiety świata, niedługo minie 33 lata. To bardzo długo, a więc z pewnością wiele osób nie wie, jak Kręglicka wyglądała w dniu koronacji. Przypominamy zdjęcia z tego ważnego w jej życiu momentu.

Miss World uważany jest za najważniejszy konkurs świata. To też konkurs międzynarodowy z najdłuższą tradycją. Co roku o koronę najpiękniejszej kobiety marzy wiele kandydatek z całego świata. Najwięcej razy triumfowały Indie i Wenezuela. Miss z tego kraju zdobywały pierwsze miejsce aż 6 razy. Polska do tej pory wygrała dwa razy. Pierwsza korona w 1989 roku powędrowała do Anety Kręglickiej. Jej niesamowite osiągnięcie wspominane jest do dzisiaj. Aneta pojawia się na salonach czy gości w programach telewizyjnych, a więc jej twarz zna wielu Polaków. Pewnie jednak mało kto pamięta dzień, w którym Kręglicka została Miss Świata. Jak wtedy wyglądała? Przypominamy zdjęcia z jej koronacji.

ZOBACZ TAKŻE: Karolina Bielawska została Miss World dzięki tej odpowiedzi na pytanie. Te słowa dały jej koronę

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Aneta Kręglicka - Miss World 1989

Gala Miss World 1989 odbyła się 22 listopada w Hongkongu. Aneta Kręglicka najpierw znalazła się w gronie 10 półfinalistek, a później awansowała do Top 5. Koronę najpiękniejszej kobiety świata zdobyła pokonując kandydatki z Kanady, Kolumbii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Jak wtedy wyglądała? Zobacz zdjęcia z koronacji w galerii poniżej:

Sonda
Czy Aneta Kręglicka zasługiwała na tytuł Miss World 1989?
NAJNOWSZE