Andrzej Piaseczny o swoim partnerze. "Sam stawiałem granice mojej otwartości"

2021-06-02 9:00 kp
Andrzej Piaseczny
Autor: WBF

Fani Andrzeja Piasecznego z zainteresowaniem czytają kolejne jego wypowiedzi po tym, jak gwiazdor ujawnił, że jest gejem. Choć plotki na temat orientacji muzyka pojawiały się w mediach od lat, on nie czuł długo potrzeby komentowania swojego życia prywatnego. Do niedawna. Teraz zdradził, czy przedstawi światu swojego partnera i powiedział, dlaczego właściwie zdecydował się na coming out.

Lata kariery nie przeszkodziły Andrzejowi Piasecznemu w prowadzenie spokojnego życia osobistego z dala od mediów. Muzykowi od zawsze udawało się oddzielać pracę od prywatności i rzadko bywał bohaterem plotek w mediach. Od lat dyskutowano jednak o jednym - o orientacji seksualnej piosenkarza. Choć źródła regularnie donosiły, że Piasek jest gejem, on sam nigdy nie odnosił się do tych rozważań.

Aż do niedawna. przy okazji premiery najnowszej płyty Andrzej Piaseczny nieoczekiwanie wyznał, że rzeczywiście jest w szczęśliwym związku z mężczyzną. Gwiazdor natychmiast dodał przy tym, że zdecydował się na coming out tylko z powodu wrogiej atmosfery, jaka od dłuższego czasu pojawia się w Polsce wokół osób LGBT.

>> Andrzej Piaseczny zostanie ambasadorem osób LGBT+? "Otworzyłem dyskusję"

ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY

Andrzej Piaseczny o partnerze

Teraz oczywiście fani chcieliby wiedzieć więcej. Kim jest chłopak Andrzeja Piasecznego? Jak długo są razem i jakie mają plany? Ciekawość wielbicieli Piaska może jednak pozostać niezaspokojona, bo on sam mówi wprost, że nie będzie wchodził publicznie w szczegóły swojego życia. W rozmowie z magazynem VIVA Andrzej zaznaczył, że nie czuje potrzeby większej otwartości.

„Pewnie teraz czujesz się tak, jakbyś oddychał pełną piersią”. Nigdy nie miałem kłopotów z oddychaniem, poza epizodem szpitalnym z powodu koronawirusa. Ludziom czasem trudno zrozumieć, że można nie mieć ze sobą problemów. Że powiedzenie publicznie czegoś takiego, taki announcement jest skutkiem niezgody na obecną sytuację polityczno-społeczną, a nie wewnętrzną potrzebą spowiedzi, bez której nie mogłem już dłużej żyć. Kolejne szczęście w moim życiu, że nie musiałem mentalnie rozwiązywać gorsetu, bo on był już dawno rozwiązany. „Miłość” – piosenka deklaracja powstała w wyniku długotrwałej zgody na siebie. A nie w akcie desperacji. W moim życiu prywatnym nic się nie zmieniło!

- powiedział.

Żyjemy w czasach terroru ekstremalizmów: w lewo albo w prawo, białe albo czarne, tęczowe albo żółto-białe. Te ekstremalizmy powodują, że od wszystkich oczekuje się wywalenia bebechów na widok publiczny. Jeżeli powiedziałeś A, musisz powiedzieć Z i najlepiej zrobić transmisję on-line z sypialni 24 godziny na dobę. Ja takiego życia nie chcę i nigdy nie zaakceptuję. Zawsze sam stawiałem granice mojej otwartości i… sam je przesuwałem

- dodał.

Andrzej Piaseczny pracuje właśnie nad teledyskiem do piosenki Miłość, którego bohaterami będą dwaj mężczyźni.

W gruncie rzeczy będzie to teledysk o dwóch facetach, ale strasznie mi zależy na tym, żeby pokazać coś więcej: ageizm, niesprawność ruchową, intelektualną, różną. Produkcja jest w toku

- zdradził.

Czekacie?

NAJNOWSZE