Agnieszka Hyży przestrzega przed pandemią: "Covid zabiera bliskich, zdrowie, siłę"

2021-04-07 13:54 kp
Agnieszka Hyży
Autor: WBF

Agnieszka Hyży cały czas uważnie przygląda się sytuacji pandemicznej w kraju i jest coraz bardziej zmęczona ograniczeniami i rygorem. Doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak ważne jest przestrzeganie zasad, które mogą pomóc w zwalczeniu koronawirusa. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz Dnia Pracownika Służby Zdrowia przypomniała o tych, którzy z pandemią walczą na co dzień.

Rok obostrzeń i ograniczeń wszystkim daje się mocno we znaki. Choć najtragiczniejszym efektem pandemii koronawirusa jest śmierć i poważna choroba wielu osób, obostrzenia sprawiły, że inni stracili pracę, środki do życia i kontakt z bliskimi. Wszyscy z utęsknieniem czekają więc na pierwsze efekty lockdownu i masowych szczepień w postaci odmrażania gospodarki i zdejmowania kolejnych ograniczeń.

Choć pandemia uderza we wszystkich, na co dzień spotykają się z nią przede wszystkim pracownicy służby zdrowia - lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. To właśnie oni pracują często ponad siły, by uratować walczących z koronawirusem pacjentów. Chociażby ze względu na nich warto przestrzegać zasad i nie przysparzać im dodatkowej pracy.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Agnieszka Hyży pamięta o medykach

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia, o czym na swoim Instagramie przypomniała Agnieszka Hyży. Gwiazda od roku stosuje się do pandemicznych obostrzeń i z niecierpliwością czeka na pierwsze dobre wieści z pola walki z pandemią. W dniu medyków postanowiła podziękować za ich pracę i jeszcze raz zachęcić internautów, by przestrzegali zasad i szczepili się.

Nie mam ochoty dyskutować o zasadności szczepień, o tym czy covid to światowy spisek... bo mam poczucie, że pewni ludzie i tak wiedzą lepiej, a obiektywne dane zinterpretują by potwierdzić swoją tezę. Wiem jedno, znam wielu lekarzy, medyków, pracowników służby zdrowia, którzy od ponad roku codziennie walczą o zdrowie i życie ludzi, którzy trafiają pod ich opiekę. Covid zabiera bliskich, zabiera zdrowie, siłę, pracę, normalność. Tylko ktoś ograniczony nie dostrzega konsekwencji, które na lata będą nam towarzyszyć.

- napisała Agnieszka Hyży, nawiązując do wszystkich tych, którzy wciąż próbują negować pandemię lub zagrożenia związane z koronawirusem, a w szczepieniach widzą światowy spisek.

Dziś święto tych, którzy na pierwszej i drugiej linii frontu walki w wirusem i wszystkimi innymi chorobami, dzielnie stają każdego dnia. Pomyślmy dziś o nich, o ich rodzinach... może łatwiej nam będzie pogodzić się z ograniczeniami i bardziej roztropnie będziemy podejmować decyzje o spotkaniu towarzyskim czy wyjściu bez maski. Zdrowia dla Was!!‼️❤️

- czytamy.

Agnieszka Hyży udostępniła też wymowną grafikę:

NAJNOWSZE