Adam Małysz chory na KORONAWIRUSA! Jak się zaraził? Jak się czuje? [SZCZEGÓŁY]

2020-06-22 16:14 nk
Adam Małysz
Autor: MAREK DYBAS/REPORTER/East News

Adam Małysz poinformował fanów, że uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Były skoczek narciarski starał się zachowywać zasady bezpieczeństwa, jednak nie udało mu się ochronić przed zakażeniem. Jak się czuje? I dlaczego zdecydował się poinformować o tym fanów w mediach społecznościowych? Sprawdźcie!

Trwająca od prawie czterech miesięcy pandemia koronawirusa mocno odbiła się na kondycji finansowej nie tylko "zwykłych" ludzi, ale także gwiazd. Jak Wam pisaliśmy, Stefano Terrazzino z powodu sytuacji branży turystycznej poniósł ogromne straty.

Jednak największe szkody pandemia przyniosła oczywiście zdrowiu wielu osób.

Adam Małysz ma koronawirusa!

Choć wiele obostrzeń związanych z profilaktyką koronawirusa w przestrzeni publicznej jest już znoszonych, wirus wciąż jest realnym zagrożeniem. Przekonał się o tym Adam Małysz. Były skoczek bardzo przestrzegał zasad bezpieczeństwa, a jednak - jak sam poinformował - zaraził się covid-19!

Sportowiec wyjawił, że do zakażenia doszło poprzez kontakt z osobą zakażoną. Ponieważ u tamtego chorego obecność wirusa została potwierdzona, sam Małysz postanowił również się przebadać.

Witajcie kochani.

Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.

Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.

Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

- pisze Adam Małysz na Facebooku. Na post sportowca w ciągu godziny od publikacji zareagowało kilkanaście tysięcy internautów.

Hotplota.pl: Cardi B przytyła, a Iggy Azalea mocno schudła!
Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE