smutna wiadomość

Adam Konkol - założyciel zespołu Łzy poważnie chory. Opublikował druzgocący wpis

2024-04-14 11:46

Adam Konkol opublikował na swoim Facebooku smutną wiadomość. Współzałożyciel zespołu Łzy jest nieuleczalnie chory. Zdiagnozowano u niego nowotwór płuc.

Adam Konkol jest polskim gitarzystą i kompozytorem, a także założycielem kultowej grupy Łzy. Razem z Anią Wyszkoni, Arkadiuszem Dzierżawą, Sławomirem Mocarskim oraz Dawidem Krzykałą założyli zespół w 1996 roku. Muzyk poinformował o swojej chorobie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Adam Konkol jest nieuleczalnie chory

Artysta zmagał się z chorobą płuc oraz wadą serca, już jako dziecko. 12 kwietnia opublikował na Facebooku przykrą wiadomość. Okazuje się, że muzyk jest nieuleczalnie chory. Artysta żyje jednak pełnią życia i stara się czerpać wszystko, co najlepsze, każdego dnia. "W sumie nie wiem od czego zacząć. Jestem bardzo szczęśliwy a fizycznie jestem u szczytu formy. Jestem spełniony i wolny. Niektórzy już wiedzą a inni dowiedzą się z tego posta. Mam złośliwego raka Płuc, wiem, dziwne, nie pale i nie paliłem papierosów, ale czasem tak się podobno zdarza. Jestem po kilku konsultacjach i "normalnie,", gdybym nie miał wady serca, po prostu wycięli by mi kawałek płuca i być może było by po sprawie, ale nie można. Nie można też chemioterapii, która by mnie po prostu zabiła, za to można "strzelać" w niego promieniami i taki jest plan. Normalne pytanie to "ile mi zostało?", na moje oko około 58 lat, bo mój plan, by żyć co najmniej 106 lat się nie zmienił." - przekazał Adam Konkol. "Po prostu kto mnie zna ten wie... Z nie takich opresji wychodziłem cało, więc jak spotkacie mnie za 3 lata, to nie pytajcie "co on tutaj jeszcze robi?", bo ja po prostu go pokonam jak mini katar. Mnie nie wspierajcie, nie trzeba, moja rodzinę tak... Czemu o tym pisze? Całe życie tłumilem w sobie swoje odczucia, myśli... "Płakałem" często w samotności, gdy nikt nie widział, ale to przecież nic takiego, to tylko życie. Kochani życzę Wam miłego dnia. Potrzebuje szczęścia, trzymajcie kciuki. Jak to mówi mój syn "mamy nowe zwierzątko w domu". Kocham Was wszystkich." - czytamy na Facebooku artysty.

Łzy zachęca do korzystania z życia w pełni! Oto motywacyjny utwór "Zatańczmy"

Adam Konkol urodził się 23 grudnia w 1975 roku w Wodzisławiu Śląskim w miejscowości Rydułtowy. Na swoim koncie ma przeboje, takie jak: "Narcyz", "Niebieska sukienka", "Agnieszka już dawno...", "Opowiem Wam jej historię" czy "Oczy szeroko zamknięte". Muzyk był związany z Paullą, z którą ma syna Adama. W 2009 roku poślubił Angelikę Kwiatek. Para doczekała się dwójki dzieci - Nadii i Michała. Adam Konkol cierpi na zespół Eisenmengera. Na swoim Facebooku poinformował o nieuleczalnym nowotworze płuc.

Zespół Łzy z emocjonalną piosenką Chcę. Protest song, w rocznicę wojny w Ukrainie

Anna Wyszkoni u Jaruzelskiej o walce z NOWOTWOREM i DEPRESJĄ