Netflix kręci kolejne części 365 dni. Zdjęcia ruszają! Kiedy premiera?

2021-05-14 10:26 kp
365 dni
Autor: Everett Collection/East News

Doniesienia o planach nakręcenia kontynuacji 365 dni od dawna już potwierdzała Blanka Lipińska. Teraz dostajemy w końcu konkrety - wiadomo, że produkcja rusza już niebawem, a zajmie się nią sam Netflix, który dzięki 365 dniom zanotował na świecie rekordową oglądalność. Twórcy przewidują stworzenie nie jednego, a jeszcze dwóch filmów na podstawie prozy Polki.

Michele Morrone i Anna-Maria Sieklucka już oficjalnie wracają na plan 365 dni. Po tym, jak produkcja zdobyła Złotą Malinę za najgorszy scenariusz, Blanka Lipińska świętowała sukces i entuzjastycznie ogłosiła, że filmy powstaną również na podstawie jej dwóch kolejnych książek. O tym, że jest chętny do pracy przy produkcji, już dawno mówił też sam Michele Morrone. Teraz przyszedł czas na konkrety.

Dwie nowe części 365 dni nakręci Netflix. Platforma stramingowa odniosła kolosalny sukces, gry film trafił do jej oferty - 365 dni były rekordy oglądalności na całym świecie. Nie obyło się przy tym bez krytyki - filmowcy zarzucali produkcji seksizm, gloryfikowanie gwałtu i fałszywy obraz seksualności. Bilans zysków był jednak znacznie większy niż strat.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Zdjęcia do 2. części 365 dni ruszają

Jak donosi serwis Wirtualne Media, jeszcze w tym miesiącu mają się rozpocząć zdjęcia do 2. części filmu 365 dni. W filmie znów zobaczymy Michele Morrone, Annę-Marię Sieklucką i Magdalenę Lamparską. Produkcja będzie powstawała w Polsce i we Włoszech. Za kamerą staną Barbara Białowąs i Tomasz Mandes. Kolejne części trylogii Blanki Lipińskiej noszą tytuły Ten dzień oraz Kolejne 365 dni i pod taką nazwą najprawdopodobniej będą miały premierę filmy.

Aktorka książek nie kryje radości z powodu rozpoczęcia prac nad kolejnymi filmami.

To dla mnie zaszczyt i ogromna radość, że kolejne dwie części trylogii "365 dni - Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni" - stały się inspiracją dla filmowych scenariuszy, które zostaną zekranizowane przez Netflix. Jestem bardzo podekscytowana, że fani moich książek na całym świecie będą mogli śledzić dalsze losy Laury i Massimo, oraz poznać ich w nowych, świeżych i zaskakujących sytuacjach

- powiedziała.

Premiera 2. części 365 dni zaplanowana jest na 2022 rok. Będziecie oglądać?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE