Wraz z tramwajami wróciły mandaty. Grudziądzcy kierowca nagminne blokują torowisko

2021-12-07 23:19
zastawianie torowiska grudziadz
Autor: Nadesłane / Straż Miejska w Grudziądzu Od początku grudnia strażnicy miejscy z Grudziądza wystawili już kilkanaście takich mandatów

Wraz z początkiem grudnia na drogi w Grudziądzu powróciła jedna linia tramwajowa. W ślad z nią powróciły także surowe mandaty za nagminne zastawianie torowiska. Najczęściej do utrudnień dochodzi w obrębie Rynku Głównego i Placu Miłośników Astronomii.

Zastawienie torowiska tramwajowego może sporo kosztować. W grę wchodzi nie tylko mandat i punkty karne, ale także odholowanie auta. Od początku grudnia odnotowano już kilka takich przypadków.

Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości od 100 do 300 złotych oraz jeden punkt karny. Zdarzyło się od początku grudnia, że kilka samochodów trzeba było odholować na policyjny parking. To wiąże się z kolejnymi opłatami - informuje Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

holowanie samochodu Grudziądz
Autor: Łukasz Piekarski W przypadku braku kierowcy samochód może zostać odholowany na policyjny parking

ZOBACZ TEŻ - Dramatyczny wypadek w grudziądzkiej betoniarni. Nie żyje jeden z pracowników

Stałe punkty

Municypalni mają już wytypowane miejsca, w których najczęściej dochodzi do blokowania torowiska. Chodzi o okolice Rynku Głównego.

Najczęściej zastawione jest torowisko przy ul. Szewskiej oraz na Placu Miłośników Astronomii - wymienia strażniczka.

Często o swobodnym przejeździe motorniczego może zdecydować jeden metr. Stąd apel, aby bacznie sprawdzać, czy auto jest dobrze zaparkowane i nie utrudni przejazdu tramwaju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zabytkowe tramwaje wyjechały na linię M
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE