Weekend cudów w Grudziądzu. Wręczono kolejne „Szlachetne Paczki”! [ZDJĘCIA]

2021-12-12 18:28
szlachetna paczka grudziadz
Autor: Łukasz Piekarski W tym roku główny punkt akcji ponownie zlokalizowano na grudziądzkiej Marinie

To był kolejny weekend cudów w Grudziądzu. Za nami tegoroczny finał ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Wolontariusze z naszego miasta ponownie zakasali rękawy i przyłączyli się do działania. Prezenty trafiły do 23 rodzin.

W tym roku rejon grudziądzki liczył 18 wolontariuszy, którzy w trakcie trwania przygotowań do finału odwiedzili 57 rodzin. 23 z nich zostały włączone do akcji i obdarowane prezentami podczas tzw. „weekendu cudów”.

To ma być mądra pomoc. Chcemy by była ona impulsem do potencjalnej zmiany w przyszłości. Co do samej paczki, to skupiamy się na tym by zaspokoić podstawowe potrzeby każdej z rodzin – mówi Piotr Rohde, lider akcji w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Otwierają swoje serca na bezinteresowną pomoc. W Grudziądzu wyróżniono wolontariuszy

W tym roku o darczyńców było ciężej niż w latach ubiegłych.

Najprawdopodobniej było to spowodowane pandemią koronawirusa. Wiele szkół wycofało się w tym roku z organizacji paczki. Niektóre oczywiście zostały – dodaje szef grudziądzkich wolontariuszy.

Weekend cudów - Spełnione marzenie

I wcale nie chodzi tutaj o obdarowaną rodzinę. Jak się okazuje sam wolontariat w Szlachetnej Paczki może być marzeniem. Tak było w przypadku Oliwii Chrzanowskiej, która do akcji przyłączyła się po raz pierwszy.

Nie żałuję, że się przyłączyłam w tym roku. Lubię święta i ten klimat wokół nich. Do tego w trakcie rozmów z rodzinami pojawiają się ogromne emocje. Teraz, gdy wozimy im paczki dochodzą do tego łzy wzruszenia i radość – opowiada z wyraźnym uśmiechem na twarzy Oliwia.

Z inną historią do drużyny wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” przyszedł Piotr Wódka (również po raz pierwszy). Jak sam twierdzi – wcześniej sam korzystał z takiej formy pomocy i teraz nadszedł czas, by się odwdzięczyć.

Chciałem zobaczyć jak wygląda to od strony wolontariusza. Muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Mamy wspaniałą i zgraną drużynę. Każdy każdemu pomagał – dodaje Piotr.

Weekend cudów – Impuls do zmiany

Główną ideą „Szlachetnej Paczki” ma być mądra pomoc. Chodzi o impuls, który ma prowadzić do zmiany na lepsze. I to pomimo że obecnie, sytuacja życiowa jest bardzo trudna.

Gdy mąż żył, to radziliśmy sobie. Po jego nagłej śmierci została z kredytami i wszystko się mocno skomplikowało. Bardzo dziękuję wolontariuszom, darczyńcom i panu Piotrowi za te prezenty – mówi mocno wzruszona pani Aniela, do której trafiła w tym roku jedna z 23 „Szlachetnych Paczek”.

Jak sama dodaje, w przyszłości, gdy tylko stanie na nogi, sama będzie chciała wesprzeć akcję.

Całej relacji z tegorocznego finału "Szlachetnej Paczki" w Grudziądzu posłuchacie już w poniedziałkowym magazynie wieczornym w Radiu Eska Grudziądz. Początek o 21:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE