Urzędy otwarte - lepiej jednak sprawy załatwiać przez internet

2020-03-12 20:39
Ratusz Grudziądz
Autor: Piotr Wasiak

Najlepiej tylko w sprawach pilnych - grudziądzkie urzędy będą wciąż otwarte i przyjmą interesantów. Ratusz proponuje jednak spray załatwiać przez internet.

Urzędnicy przekonują, że każdą sprawę można załatwić internetowo, mailowo lub telefonicznie.

EPUAP sposobem na uniknięcie wizyty w urzędzie

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej umożliwia zgłoszenie urodzenia dziecka, wnioskowanie o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego, zameldowanie się na pobyt stały lub czasowy, wydawanie zaświadczeń, informacji i opinii z obszaru ochrony środowiska, DL-1 Deklaracja na podatek leśny, DN-1 Deklaracja na podatek od nieruchomości, DR-1 Deklaracja na podatek rolny, nadanie pisma ogólnego do podmiotu publicznego, sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach, udostępnianie danych z Rejestru Dowodów Osobistych, udostępnienie informacji o środowisku i jego ochronie, udostępnienie rejestru wyborców, ustalenie numeru porządkowego budynku, wpisanie się do rejestru wyborców, zgłoszenie utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego, zgłoszenie wymeldowania z pobytu czasowego, zgłoszenie wymeldowania z pobytu stałego, nadanie/zmiana numeru PESEL, zawiadomienie o zbyciu lub nabyciu pojazdu, wniosek o wydanie dowodu osobistego czy złożenie deklaracji śmieciowej.

Platforma EPUAP dostępna jest pod adresem: obywatel.gov.pl

W przypadku braku profilu zaufanego, sprawy i zapytania należy kierować pod adresem e-mail: boi@um.grudziadz.pl i sekretariat@um.grudziadz.pl lub telefonicznie

tel. +48 56 45 10 200
tel. +48 56 45 10 225
tel. +48 56 45 10 304
tel. +48 56 45 10 228
tel. +48 56 45 10 424

Wodociągi niedostępne dla klientów

Od piątku (13.03) do odwołania nieczynny będzie dział Obsługi Klienta MWiO oraz kasy. Opłaty dokonywać należy przelewem, kontakt możliwy telefonicznie bądź mailowo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE