ubrania straz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Strażacy z Grudziądza dostali nowy sprzęt do działań pożarniczych

Strażacy z Grudziądza dostali prezent pod choinkę. To nowy sprzęt do działań pożarniczych!

2021-12-29 14:19

Nieco spóźnione, ale bardzo przydatne prezenty pod choinką znaleźli grudziądzcy strażacy. To nowy sprzęt do działań pożarniczych. Mundurowych wsparła prywatna firma oraz władze powiatu.

Od firmy MrGarden mundurowi otrzymali 30 tysięcy złotych. Pieniądze już zostały wydane na nowy sprzęt.

Kupiliśmy za to pompę zanurzeniową, jedno ubranie specjalne dla strażaka, kamerę termowizyjną, czy też pożarnicze węże tłoczne - wymienia Paweł Korgol, oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Grudziądzu.

Kolejne 15 tysięcy na nowy sprzęt strażakom przekazały władze powiatu grudziądzkiego.

Zakupiliśmy zbiornik do wody o pojemności 15m3. Jak na razie wykorzystaliśmy go podczas ćwiczeń w lesie. Ponadto starostwo opłaca nam aplikację elektroniczną, która służy do informowania o akcjach pożarniczych pobliskie jednostki OSP - dodaje strażak.

To nie pierwsze takie wsparcie dla strażaków z Grudziądza.

Przez cały rok zgłaszają się do nas firmy i anonimowi darczyńcy, którzy oferują swoje wsparcie. Zazwyczaj jest to sprzęt, który później wykorzystujemy przy akcjach. Bardzo wszystkim dziękujemy - mówi Robert Gutowski, szef grudziądzkich strażaków.

Nowy sprzęt jest już wykorzystywany w działaniach. Kamerę termowizyjną strażacy użyli m.in. podczas pożaru w kamienicy przy Fortecznej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE