chor grudziadz

i

Autor: Nadesłane Zespół stworzony jest przede wszystkim z młodych pasjonatów muzyki

Śpiewają od listopada, a już mają sukcesy. Chór Cantores Graudentes ze Srebrną Longą!

2020-12-29 14:24

Działają ledwie od kilku tygodni, a brzmią jak chór z wieloletnim doświadczeniem. Zespół wokalny Cantores Graudentes wywalczył na ogólnopolskim konkursie "Srebrną Longę".

Zespół wokalny Cantores Graudentes powstał w listopadzie tego roku z inicjatywy grudziądzkiej młodzieży. Chórzyści mają za sobą  jak na razie kilka prób w kameralnym gronie.

Jesteśmy młodym zespołem. Tworzą nas ludzie młodzi z ogromną pasją do muzyki. To grudziądzcy licealiści, studenci i osoby pracujące, których łączy wspólna miłość do śpiewu chóralnego - mówi Michał Rajewski, dyrygent chóru.

ZOBACZ TEŻ - Nauczyciele z Węgrowa nagrali piosenkę świąteczną! Posłuchaj i zobacz teledysk [AUDIO, VIDEO]

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Grudziądzanie pomimo niewielkiego doświadczenia zdecydowali się na udział Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Dawnej w Poznaniu. Wynik zaskoczył wszystkich. Srebrna Longa z bardzo dobrym rezultatem to pierwszy, poważny sukces zespołu.

Mierzyliśmy maksymalnie w brązową longę, a tu takie zaskoczenie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi! Wynik 82.33pkt to bardzo dobry rezultat - dodaje nasz rozmówca.

Mówi Michał Rajewski, dyrygent zespołu. Posłuchaj:

Zespół w styczniu po zniesieniu obostrzeń planuje koncert kolęd. Później muzycy zaczną pracę nad nowym repertuarem.

POSŁUCHAJ - Wykonanie zespołu Cantores Graudentes na VI Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Dawnej im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Poznaniu!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE