kosciuszki grudziadz

i

Autor: Nadesłane Ulica Kościuszki na remont czeka od kilkudziesięciu lat

Remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu dojdzie do skutku? Ratusz otworzył koperty w przetargu

2022-11-18 0:47

Remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu jest możliwy. Zakończono drugie postępowanie przetargowe. Jedna z firm zmieściła się w zaplanowanym przez miasto budżecie. Ten wynosił 10 milionów złotych.

Grudziądzki ratusz na przebudowę ulicy Kościuszki chce przeznaczyć 10 milionów złotych z miejskiej kasy. Do przetargu, który zakończył się wczoraj (17 listopada) zgłosiły się cztery firmy.

Podmioty, które wystartowały w przetargu:
  • Unitrak Sp. z o.o. 9.979.019,45zł 
  • PBD SA 11.375.351,76zł
  • Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” sp. z o.o. sp. k. 11.373.476,04zł
  • Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. 10.600.007,36zł 

Z tego zestawienia wynika, że propozycja firmy Unitrak mieści się w zaplanowanym na ten cel budżecie.

Teraz urzędnicy przeanalizują wszystkie oferty i pewnie w przeciągu kilku najbliższych dni zdecydują się na jedną z nich.

Co powstanie w ramach inwestycji?

Przewidziano m.in.: nową jezdnię o szerokości 3,5 metra, nowe chodniki oraz miejsca parkingowe oraz przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Ponadto w planach jest także zamontowanie oświetlenia w technologii LED.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dzierżawę postoju TAXI pod Dworcem Centralnym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE