Radni oczekują pilnej komisji budżetu. Chcą wyjaśnień od dyrektora szpitala

2022-04-09 0:29
radni grudziadz
Autor: Łukasz Piekarski Na spotkaniu obecny ma być dyrektor grudziądzkiego szpitala, Maciej Hoppe

Radni Koalicji Obywatelskiej: Paweł Napolski i Tomasz Smolarek chcą pilnego posiedzenia komisji budżetu. Chodzi o sytuację finansową grudziądzkiego szpitala. Pismo trafiło do przewodniczącej, Heleny Bagniewskiej z Sojuszu Obywatelski Grudziądz.

Radni w prośbie skierowanej do przewodniczącej komisji zaapelowali, by na spotkaniu pojawił się dyrektor lecznicy, Maciej Hoppe.

Oczekujemy, że podczas tego posiedzenia zostanie zaprezentowany program naprawczy placówki, przygotowany w celu uzyskania niskoprocentowej pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Ponadto chcielibyśmy omówić strukturę zobowiązań wymagalnych oraz poznać działania dyrektora w celu ich spłacenia - mówi radny Paweł Napolski.

Przedstawicieli klubu Koalicja Obywatelska niepokoi m.in. kwota zobowiązań wymagalnych, którą władze szpitala zaprezentowały na koniec 2021 roku.

Miało to być okrągłe zero, a wymagalne zobowiązania na koniec ubiegłego roku wynosiły 25 milionów złotych. Przyrost zobowiązań wymagalnych od grudnia do lutego strasznie nas zmartwił. Wzrost o 9 milionów to strasznie niepokojąca tendencja - dodaje Napolski.

Wniosek skierowany do przewodniczącej został rozpatrzony w trybie natychmiastowym. Radna Helena Bagniewska zwołała pilne posiedzenie komisji budżetu na przyszły wtorek (12 kwietnia) na godzinę 13.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Finał IV konkursu "Szmaragdowy Guzik" w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE