policja grudziadz

i

Autor: Pixabay Atak na kierowcę biskupa Chrząszcza. Mężczyzna z zarzutem usiłowania zabójstwa

Policja z Grudziądza podsumowała długi weekend. Problemem pijani kierowcy

2022-11-15 13:08

Podczas wydłużonego weekendu listopadowego grudziądzcy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierowców oraz prędkość.

28 zdarzeń drogowych podczas długiego weekendu odnotowali policjanci z Grudziądza. W żadnych z nich nikt nie ucierpiał. Gorzej wyglądają statystyki w kontekście pijanych kierowców.

W okresie od 10 do 14 listopada zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzista wydmuchał niespełna 1.5 promila alkoholu, 4 kolejnych około 1 promila. Ostatni popełnił wykroczenie prowadząc pojazd mając w organizmie 0,3 promila - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Rekordzista prędkości

W trakcie kontroli drogowej zatrzymano również jednego kierowcę. 31-letni mieszkaniec Grudziądza znacząco przekroczył dozwoloną prędkość.

31-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie 2000 zł i 14 pkt karnych. Dodatkowo będzie musiał powstrzymać się od kierowania na okres 3 miesięcy - dodaje policjant.

W dwóch przypadkach mundurowi ujawnili kierowców, którzy prowadzili swoje samochody posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Płk Andrzej Kruczyński: "Niebawem to my, NATO, będziemy się uczyć z doświadczeń armii ukraińskiej." [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE