Podyplomowe kształcenie kadr medycznych w szpitalu w Grudziądzu. Podpisano list intencyjny

2021-04-21 16:56
szpital w grudziądzu
Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Podpisano list intencyjny w sprawie kształcenia kadr medycznych

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, Profesor Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, oraz Maciej Hoppe, Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu podpisali list intencyjny w sprawie podjęcia współpracy w obszarze medycznego kształcenia podyplomowego lekarzy i personelu medycznego.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 16.04.2021

List został podpisany w środę, 21 kwietnia, w grudziądzkim szpitalu. Został parafowany przez Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, Profesora Ryszarda Gellerta, Dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, oraz Macieja Hoppe, Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Oprócz współpracy w obszarze kształcenia, celem wspólnych działań będzie poszerzanie zaplecza klinicznego oraz badawczo-dydaktycznego, a także stałe podnoszenie poziomu jakości świadczeń zdrowotnych, udzielanych w powiązaniu ze specjalistyczną dydaktyką medyczną.

Zobacz też: Powołano pełnomocnika sportu miejskiego. Został nim radny KO, Tomasz Smolarek! [AUDIO]

Szpital w Grudziądzu nie tylko ma leczyć ale i kształcić

Rozwój planowany jest poprzez czynne zaangażowanie pracowników medycznych szpitala w proces podyplomowego kształcenia lekarzy, inicjowanie i prowadzenie działalności dydaktycznej w dziedzinie nauk medycznych, a także współpracę z pracownikami naukowymi Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w zakresie korzystania z danych klinicznych dotyczących przebiegu i wyników leczenia pacjentów szpitala do celów naukowych.

Naszą misją jest poszerzanie oddziaływania w zakresie podyplomowego kształcenia medycznego w wielu regionach w Polsce. Znakomita baza medyczna, infrastruktura kliniczna i kadra szpitala w Grudziądzu dają ogromne możliwości podyplomowego kształcenia medycznego oraz rozwoju współpracy naukowo-badawczej – powiedział dziś podczas podpisania listu intencyjnego w szpitalu prof. Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Szpital i Centrum przy wsparciu Miasta planują wspólny rozwój współpracy z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami medycznymi i dydaktycznymi, w szczególności poprzez wymianę pracowników, wymianę dydaktyczną i zawodową, wspólne inicjatywy profilaktyczne, medyczne, dydaktyczne i wdrożeniowe, służące poprawie jakości świadczeń zdrowotnych i dydaktyki medycznej, w reprezentowanych specjalnościach i dziedzinach.

Pragnę podkreślić, że możemy zaoferować w ramach planowanych działań nie tylko znakomitą bazę medyczną, ale także ogromną pasję naszej kadry do realizacji projektów naukowych i poszerzania kompetencji w różnych formach kształcenia - powiedział Maciej Hoppe, Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

szpital w grudziądzu
Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu

Nasz szpital ma znakomite doświadczenia, dobre tradycje naukowe i ambitne plany rozwojowe. Bardzo się cieszę, że otwieramy kolejny, niezwykle obiecujący etap działalności naukowo-dydaktycznej, który pomoże budować coraz silniejsze kadry medyczne i rozwijać potencjał naukowy placówki - stwierdził Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza.

W najbliższym czasie partnerzy opracują ramy prawne, organizacyjne i finansowe realizacji planowanych działań.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE