ratusz grudziadz

i

Autor: Radio Eska Podwyżki wejść w życie mają od lipca bieżącego roku

Podwyżki dla pracowników grudziądzkiej budżetówki, Czy radni wyrażą zgodę?

2022-04-14 15:19

Będą podwyżki dla pracowników miejskiej budżetówki. W swoim oświadczeniu zapowiedział je prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski. Teraz zgodę na nie będą musieli wyrazić radni.

Większe pensje na pracowniczych kontach miałyby się pojawić się od 1 lipca.

Chciałbym aby ta podwyżka wyniosła średnio 350 zł brutto na etat. Obejmie to 1830 osób, co w sumie do końca tego roku spowoduje wydatek z budżetu miasta w kwocie prawie 5 milionów zł - tłumaczy prezydent Maciej Glamowski.

Aby tak się stało potrzebne będą zmiany budżetowe. Na nie zgodę muszą wyrazić radni.

Na ten moment mamy zarezerwowane w budżecie w ramach tzw. rezerwy 3 miliony złotych. Musimy więc znaleźć dodatkowe dwa miliony. Mam nadzieję, że radni przychylą się do tej propozycji - dodaje włodarz miasta.

Planowana na lipiec podwyżka będzie trzecią za kadencji prezydenta Glamowskiego. W roku 2019 podwyżki na etat sięgnęły średnio 500 zł brutto. W roku 2021 było to 300 zł brutto. 

Problemy z pensjami w DPS

Okazuje się, że oświadczenie prezydenta Macieja Glamowskiego i planowane podwyżki wywołane zostały przez coraz głośniejsze apele od pracowników grudziądzkiego DPS-u. Domagają się oni wyraźnej podwyżki w wysokości 500 zł brutto. Obecnie znaczna większość zatrudnionego personelu zarabia jedynie najniższą krajową.

Temat podwyżek dla pracowników miejskiej budżetówki, w tym także z DPS-u był tematem komisji zdrowia i spraw społecznych. Włodarz miasta poinformował wówczas, że planowe podwyżki wyniosą po 350 zł na osobę. Do temat wrócimy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE