Olimpia Grudziadz wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz "Biało-zieloni" są coraz bliżej awansu na drugoligowe boiska

Piłkarze Olimpii wygrywają w Koszalinie. Grudziądzanie wciąż z bezpieczną przewagą

2022-05-21 15:11

Piłkarze Olimpii Grudziądz odnieśli ważną wygraną na wyjeździe. "Biało-zieloni" w Koszalinie pokonali miejscowy Bałtyk 2:0. Bramki dla zespołu trenera Marcina Płuski zdobywali: Michał Cywiński oraz kapitan Piotr Witasik.

Grudziądzanie na prowadzenie wyszli już w 23' minucie spotkania. Do siatki gospodarzy trafił Michał Cywiński. Olimpia wynik podwyższyła na 13 minut przed końcem za sprawą Piotra Witasika.

Dzięki tej wygranej "Biało-zieloni" na pewno utrzymają bezpieczną przewagę nad drugą w tabeli grupy II trzecioligowych rozgrywek, Kotwicą Kołobrzeg. Ta już niebawem rozpocznie wyjazdowy mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Od tego spotkania będzie zależała wysokość punktowej zaliczki przed ostatnimi czterema kolejkami.

Olimpia Grudziądz: Olszewski, Mich, Witasik, Warcholak, Rzepka, Karmański (77' Zawada), Kaczmarek (70' Bojas), Cabrera (85' Wicki), Nawrocki (77' Landowski), Cywiński, Antkowiak (85' Jarzec)

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają dokładnie za tydzień (sobota, 28 maja). O godzinie 17 na własnym stadionie zmierzą się z Polonią Środa Wlk.

Po przerwie spowodowanej pandemią wróciły juwenalia, tak bawią się studenci.