mks grudziadz wygrana

Autor: MKS Grudziądz To pierwsza wygrana grudziądzkich szczypiornistów w tym sezonie

Pierwsza wygrana MKS-u. Grudziądzanie lepsi od Miedzi Legnica!

2021-10-02 23:07

Pierwsza wygrana MKS-u Grudziądz Lidze Centralnej stała się faktem. Podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego ograli na wyjeździe Miedź Legnica 33:27 i zainkasowali premierowy punkty do ligowej tabeli.

Grudziądzanie w pierwszych dwóch meczach ponieśli dwie porażki i przed sobotnim meczem w Legnicy zajmowali miejsce w dolnej strefie tabeli. Z kolei Miedź miała już jedno zwycięstwo na swoim koncie i w starciu z MKS-em celowała w drugie.

MKS prowadził prawie przez całe spotkanie. Już po 7 minutach było 3:6, po kwadransie 3-bramkowa przewaga nadal się utrzymywała.

Później coraz głośniej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Ostatecznie Miedź w 23' minucie zdołała doprowadzić do wyrównania, a później wyjść na prowadzenie. Na przerwę jednak obie drużyny schodziły przy remisowym rezultacie 14:14.

Szczypiorniści z Legnicy z prowadzenia cieszyli się jeszcze na początku drugiej połowy. Później swoją przewagę zaczęli budować grudziądzanie. W 37' minucie zespół prowadzony przez trenera Ziółkowskiego objął prowadzenie 16:15 i nie oddał go już do końcowej syreny.

Ostatecznie MKS Grudziądz pokonał w Legnicy miejscową Siódemkę Miedź 33:27 i odniósł premierowe zwycięstwa na parkietach Pierwszej Ligi Centralnej.

MKS: Wodziński, Prietz, Knopik – A. Kruszewski, Piernicki 2, Maliński 2, Mokrzki 3, Lemanowicz 4, Sadowski 2, Miedziński 1, P. Kruszewski 9, Ludwiczak, Skóra, Rumniak 6, Chyła 2

Siódemka: Mazur, Stachurski – Kuliński 3, Przybylak 2, Siwak 1, Kowalik 1, Nowosielski, Bogudziński 14, Kruszelnicki, Wita 1, Wychowaniec 5, Stańko, Pacuła

Grudziądzanie po tej wygranej przesunęli się na 10. miejsce w ligowej tabeli.

XVII Zaduszki Na Matysce. Wyjątkowa lekcja historii.