olimpia grudziadz sparing

Autor: Łukasz Piekarski Przed piłkarzami Olimpii Grudziądz jeszcze dwa sparingi na własnych obiektach

Olimpia wygrywa sparing z Ostródą. Jest także nowe wzmocnienie

2021-07-22 15:37

Piłkarze Olimpii Grudziądz po porażce w pierwszym sparingu z Elblągiem 0:3, w drugim już pokazali, że potrafią skutecznie wykańczać podbramkowe sytuacje. Podopieczni trenera Marcina Płuski wygrali w Ostródzie z miejscowym Sokołem 2:0.

"Biało-zieloni" obie bramki strzelili jeszcze przed przerwą. W 27' minucie golkipera gospodarzy pokonał świeżo zakontraktowany, Michał Cywiński. Pięć minut później było już 2:0. Tym razem do siatki trafił Jakub Bojas.

To nie koniec sparingowych planów Olimpii. Grudziądzanie już w najbliższą sobotę zagrają na własnym boisku (najp. na Słowackiego) z Elaną Toruń. Początek o godzinie 11.

Ostatni sprawdzian formy podopieczni Marcina Płuski będą mieli 31 lipca. To właśnie wtedy (również w Grudziądzu), Olimpia zagra z KS Kutno. Nie ma jeszcze potwierdzonej godziny tego spotkania.

Wzmacniają ofensywe

W międzyczasie kadrę Olimpii zasilił kolejny ofensywny pomocnik. To wspomniany wcześniej Michał Cywiński. 25-letni zawodnik swoją karierę rozpoczynał w bydgoskim Zawiszy. Grał tam w drużynach młodzieżowych oraz w pierwszej i drugiej drużynie. W kolejnym sezonie został wypożyczony do Wdy Świecie. Następnie grał w Warcie Poznań i Lechu II Poznań. W ostatnim sezonie występował w Błękitnych Stargard.

Michał zagrał 121 spotkań na szczeblu II-ligowym – strzelił 15 bramek i miał 10 asyst. Na poziomie 3. Ligi zagrał w 23 meczach i strzelił 1 bramkę. 25-latek zagrał również 6 spotkań w Pucharze Polski (2 asysty) i 2 spotkania na szczeblu pierwszoligowym.

Powrót po latach

Kolejne zmiany dotyczą sztabu szkoleniowego "Biało-zielonych". Trenerem bramkarzy - wbrew wcześniejszym spekulacjom - nie zostanie Łukasz Sapela. Od nowego sezony funkcję tę będzie pełnił Daniel Osiecki, przed laty golkiper Olimpii.

No członek sztabu trenerskiego swoją karierę rozpoczynał w Olimpii Grudziądz – grał w drużynach młodzieżowych oraz w pierwszym zespole. Później był bramkarzem Elany Toruń, Stali Grudziądz oraz Startu Warlubie.