sparing radunia

Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia przegrała pierwszy sparing z Radunią Stężyca 1:2

Olimpia sprawdzi swoją formę w sparingach. Pozyskała też nowego obrońcę [AUDIO]

2021-01-18 15:01

Piłkarze Olimpii Grudziądz przygotowują się do drugiej części sezonu. W ubiegłą sobotę rozegrali pierwszy sparing pod wodzą trenera Zbigniewa Smółki. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią, w bardzo zimowych warunkach przegrali z trzecioligową Radunią Stężyca 1:2.

Olimpia Grudziądz tuż przed meczem sparingowym z Radunią Stężyca przedstawiła szczegółowy plan kontrolnych pojedynków.

• 20.02 nieznany

Mamy zaplanowanych siedem sparingów. Takie mecze to zdecydowanie lepsza możliwość sprawdzenia poszczególnych piłkarzy niż jednostka treningowa - mówi Zbigniew Smółka, trener Olimpii Grudziądz.

Pierwszy z meczy kontrolnych Olimpia ma już za sobą. W ubiegłą sobotę na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przegrała z liderem jednej z trzecioligowych grup, Radunią Stężyce 1:2. Goście na prowadzenie wyszli w pierwszej połowie spotkania. W 8' minucie spory błąd Łukasza Sapeli wykorzystał Dawid Cempa. Radunia drugą bramkę zdobyła zaraz po przerwie. W 49' minucie do siatki gospodarzy trafił Damian Szuprytowski. Jedyne trafienie dla "Biało-zielonych" padło autorstwa zawodnika testowanego.

Powrót dla Grudziądza

O sparingu z Radunią Stężyce mówi trener Olimpii Grudziądz, Zbigniew Smółka. Posłuchaj:

Do Olimpii Grudziądz po jednym sezonie nieobecności powrócił Piotr Witasik. 28-letni obrońca znany jest grudziądzkiej publiczności z sezonu 2018/2019 kiedy to wraz z „Biało-Zielonymi” wywalczył awans do I ligi. Do tej pory reprezentował m.in. GKS Bełchatów, Siarkę Tarnobrzeg, a ostatnio w Stali Stalowa Wola.

Przed Olimpią (zgodnie z powyższym harmonogramem) kolejny mecz testowy. Już we wtorek (19 stycznia) o godzinie 12:30 na stadionie Ogniwa Sopot zmierzą się z Lechią Gdańsk. Poniedziałek z kolei dla grudziądzkich zawodników był dniem badań wydolnościowych. Wyniki mają być znane we środę.

"Biało-zieloni" w międzyczasie testują także nowych zawodników. Są to m.in. Maciej Kozakowski (obrońca) z Gryfa Słupsk oraz Stanisław Gronowski (pomocnik) z Chełminianki Chełmno.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!