olimpia grudziadz

Autor: Olimpia Grudziądz Dzięki wygranej z Unią Janikowo, piłkarze Olimpii tracą do lidera trzy oczka

Olimpia goni lidera. Wysoka wygrana grudziądzan w meczu z Unią Janikowo

2022-04-10 20:49

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii wrócili na zwycięską ścieżkę. Po dwóch remisach "Biało-zieloni" w końcu wygrali. Na własnym stadionie ograli Unię Janikowo 4:1. Dwie bramki dla zespołu trenera Marcina Płuski zdobył Jakub Bojas.

Przed niedzielnym pojedynkiem z Unią Janikowo, piłkarze Olimpii tracili do liderującej w tabeli grupy II trzecioligowych zmagań, Kotwicy Kołobrzeg aż 6 oczek. "Biało-zieloni" mieli jednak o jeden rozegrany mecz mniej.

Spotkanie z ósmą w tabeli Unią Janikowo zaczęło się bardzo źle dla grudziądzan. Błąd grudziądzkiej defensywy wykorzystał Damian Ciechanowski. Były kapitan Olimpii spokojnym strzałem pokonał Adriana Olszewskiego i wyprowadził gości na prowadzenie 1:0.

Grudziądzanie po stracie bramki ruszyli do ataku. W 36' minucie w polu karnym przyjezdnych sfaulowany został Tomasz Kaczmarek. Sędzia Mateusz Bieszke bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Michał Cywiński. Obchodzący tego dnia swoje 26. urodziny pomocnik pewnym strzałem pokonała golkipera gości i doprowadził do wyrównania.

Olimpia nie odpuściła i jeszcze przed przerwą chciała wyprowadzić drugi cios. Ta sztuka udała się w 45' minucie. W pole karnych Unii wbiegł rozpędzony Kaczmarek. Skrzydłowy grudziądzkiego zespołu odegrał piłkę do środka, po czym do własnej bramki skierował ją jeden z defensorów Janikowa i mieliśmy 2:1. Chwilę później arbiter swoim gwizdkiem ogłosił zakończenie pierwszej części gry.

Po zmianie stron grudziądzanie dość szybko zamknęli mecz. Najpierw w 48' a później w 54' minucie do siatki rywali trafił najskuteczniejszy piłkarz Olimpii w tym sezonie, Jakub Bojas. Dla 30-letniego napastnika była to bramka nr 15 i 16 w rozgrywkach ligowych. Olimpia ostatecznie ograła Unię Janikowo 4:1 i odrobiła trzy oczka do liderującej Kotwicy.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają już 16 kwietnia. Będzie to najprawdopodobniej najważniejszy mecz sezonu w grupie drugiej trzecioligowych zmagań. Olimpia na wyjeździe zmierzy się z liderem, Kotwicą Kołobrzeg. Początek tego spotkania o godzinie 16.

Ciężko będzie się skupić na świętach, mając w perspektywie mecz z liderem. Jutro regeneracja, a od wtorku myślami będzie już w Kołobrzegu - powiedział zaraz po meczu Marcin Płuska, trener Olimpii Grudziądz.

Przypomnijmy, jesienią w Grudziądzu - Kotwica Kołobrzeg wygrała 1:0.

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski (BR) – 6. Jose Cabrera (59′ 70. Michał Zachaczewski), 10. Michał Cywiński (59′ 32. Hubert Antokowiak), 11. Tomasz Kaczmarek, 14. Patryk Leszczyński (M), 17. Jakub Bojas (71′ 19. Szymon Doba), 22. Filip Karmański, 23. Marcin Warcholak, 27. Błażej Klimek, 64. Jakub Nawrocki (M) (71′ 16′ Filip Rzepka), 66. Piotr Witasik (K).

Unia Janikowo: 33. Gracjan Fabiszewski (BR) – 5. Aleksander Kowalski, 7. Przemysław Kędziora (73′ 17. Patryk Zych), 9. Sebastian Ginter (57′ 11. Mikołaj Gabor), 10. Gracjan Goździk (73′ 15. Adam Kujawski), 18. Mateusz Ławniczak, 19. Patryk Urbański (K), 20. Damian Ciechanowski, 21. Dominik Kowalski (M), 23. Ernest Hulisz (M), 24. Jędrzej Kujawa (64′ 8. Mariusz Kryszak).

Żółte kartki: Nawrocki, Leszczyński, Karmański (Olimpia), Urbański, Ławniczak (Unia)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl