Obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Grudziądzu

2022-04-10 9:52
rocznica smolensk
Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu W tym roku przypadła 12. rocznica katastrofy smoleńskiej

Na niedzielę (10 kwietnia) przypadła 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji w Grudziądzu złożono kwiaty pod popiersiem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz tablicą upamiętniającą Annę Walentynowicz.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęły 94 osoby. Były wśród nich postacie związane z Grudziądzem.

Anna Walentynowicz - wybitna postać z czasów PRL. Za swoją działalność związkową została osadzona w grudziądzkim Zakładzie Karnym. Przebywała w nim od 26 października 1982 roku do 30 marca 1983 roku.

Janusz Zakrzeński - aktor filmowy i telewizyjny. Znany z ról: Napoleon w „Popiołach” Andrzeja Wajdy, czy Józef Piłsudski w serialu „Polonia Restituta” w reżyserii Bohdana Poręby. Jest w gronie laureatów przyznawanej w Grudziądzu Nagrody Księdza Profesora Janusza Pasierba z 2009 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mija 12 lat od śmierci mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej. Zginęła w katastrofie smoleńskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE