"Na luzie jedną" - MKS Grudziądz od wygranej rozpoczyna nowy sezon

2022-10-03 12:03
mks grudziadz
Autor: Nadesłane / MKS Grudziądz MKS pokonał we własnej hali Spartę Oborniki

Od zwycięstwa nowy sezon na pierwszoligowych parkietach rozpoczęli szczypiorniści grudziądzkiego MKS-u. Zespół trenera Sylwestra Ziółkowskiego pokonał we własnej hali po bardzo emocjonującym spotkaniu Spartę Oborniki jedną bramką... 31:30.

Grudziądzanie mieli tydzień więcej na przygotowania do startu nowego sezonu. MKS w pierwszej kolejce pauzował. Z kolei Sparta Oborniki na inaugurację we własnej hali przegrała z Sokołem Kościerzyna 29:33.

Po pierwszej połowie spotkania z Grudziądzu, drużyna trenera Ziółkowskiego minimalnie prowadziła 14:12. Świetne zawody rozgrywał wychowanek MKS-u, Paweł Kruszewski.

Chcielibyśmy wygrać jak najwięcej spotkań i zdobyć jak najwięcej punktów. Na koniec sezonu chcemy powiedzieć sobie, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby zająć jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli - mówił przed rozpoczęciem meczu na antenie grudziądzkiej Eski, Paweł Kruszewski.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście, którzy zdołali odrobić niewielką stratę z pierwszej połowy. Tuż przed końcową syreną na tablicy wyników widniał rezultat remisowy... wtedy decydujący o losach całego meczu rzut oddał Sebastian Rumniak. To trafienie przesądziło o zwycięstwie grudziądzkiego zespołu 31:30.

MKS Grudziądz po tej wygranej wskoczył na 5. miejsce w tabeli grupy A pierwszoligowych parkietów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Sylwestra Ziółkowskiego był wspomniany wcześniej, Paweł Kruszewski - zdobywca aż 10 bramek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058