wygrana olimpia

Autor: Olimpia Grudziądz Marcin Warcholak (na zdjęciu) zaliczył asystę przy jednym trafieniu

Kolejna wygrana Olimpii Grudziądz. Z dedykacją dla radnych

2022-08-12 21:24

Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali drugi mecz z rzędu. "Biało-zieloni" tym razem pokonali na własnym stadionie Świt Skolwin 2:0. Zespół trenera Bogusława Baniaka objął prowadzenie w grupie II.

W pierwszej połowie było dość wyrównane, ale ze wskazaniem na grudziądzki zespół. Napastnikom Olimpii brakowało skutecznego wykończenia. Goście ze Szczecina również próbowali tworzyć zagrożenie pod bramką Adriana Olszewskiego, ale podobnie jak w przypadku zespołu trenera Baniaka - także bardzo nieskutecznie.

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do początku drugiej połowy. W 49' minucie świetne dogranie w pole karne Kamila Kurowskiego wykorzystał Amarildo.

Olimpia drugi cios zadała w 73' minucie. Dalekim rzutem z autu popisał się Marcin Warcholak. Do piłki dopadł Patryk Winsztal, który strzałem głową pokonał golkipera gości. Na tablicy wyników mieliśmy w tym momencie rezultat 2:0.

Grudziądzanie mogli podwyższyć swoje prowadzenie, ale w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił wspomniany wcześniej Warcholak. Ostatecznie Olimpia pokonała Świt Skolwin 2:0 i objęła prowadzenie w tabeli grupy II trzecioligowych zmagań.

"To zwycięstwo dedykujemy radnym"

Po zakończonym spotkaniu - w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami - trener Olimpii, Bogusław Baniak zwrócił się do grudziądzkich radnych, którzy z niemal każdej strony informują o swoich wątpliwościach w kontekście dofinansowania spółki piłkarskiej z miejskiej kasy.

Ten zespół dopiero się buduje. Być może będziemy mieli w Grudziądzu nowych idoli. Chciałbym to zwycięstwo zadedykować państwu radnym z tego miasta. My jesteśmy świadomymi ludźmi i czytamy informacje. Niech się zreflektują, czy w tak gościnnym mieście jak Grudziądz ma się ten zespół rozwiązać, pojedziemy do domu, zostaniecie z młodzieżą. Jeżeli tędy droga, to czas powiedzieć to jasno. My bez pieniędzy pracować nie możemy. Ja stworzyłem zespół wraz z ludźmi z klubu i za tę drużynę i ich rodzinę odpowiadam. Dedykujemy to zwycięstwo radnym. Niech powiedzą prawdę, czy chcemy trochę tego zawodowstwa w Grudziądzu, czy nie - mówił trener Baniak

Trener Bogusław Baniak na stanowisku zastąpił Marcina Płuskę, który po zakończonym sezonie przeniósł się do drugoligowego beniaminka, czyli Kotwicy Kołobrzeg.

Ja też mam rodzinę i nie mam czasu na takie gierki. Ja wiem co to jest polityka, wiem, że to są pieniądze podatników i ja je szanuje, ale generalnie gdzieś cierpliwość się kończy - dodaje szkoleniowiec "Biało-zielonych".

Na razie nie wiadomo kiedy zwołana zostanie sesja nadzwyczajna, na której pojawi się uchwała budżetowa z dofinansowaniem Olimpii Grudziądz SA. Nieoficjalnie padają dwa terminy - 24 sierpnia lub 7 września. Z kolei 31 sierpnia odbędzie się planowa sesja, ale wątpliwe jest, by to właśnie na niej pojawił się punkt - związany z wsparciem spółki piłkarskiej.

Olimpia Grudziądz swój kolejny mecz rozegra w środku nadchodzącego tygodnia. Już 17 sierpnia zespół trenera Baniaka zmierzy się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski. Na stadion przy Piłsudskiego 14 powrócimy 21 sierpnia (niedziela) na mecz z Sokołem Kleczew.

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055