mks grudziadz porazka

Autor: Aleksander Pych Grudziądzanie na jedną kolejkę przed końcem sezonu zajmują ostatnie miejsce w Lidze Centralnej

Kolejna przegrana MKS-u Grudziądz. Pożegnanie z własnymi kibicami

2022-05-14 20:53

Szczypiorniści MKS-u Grudziądz z kolejną porażką w Lidze Centralnej. W przedostatnim w tym sezonie, a ostatnim przed własnymi kibicami spotkaniu zespół prowadzony przez trenera Sylwestra Ziółkowskiego przegrał z GKS-em Żukowo 28:36.

Grudziądzanom do przedostatniego miejsca w tabeli wciąż brakuje dwóch oczek. Szans na przeskoczenie z miejsca czternastego na trzynaste MKS upatrywał w ostatnim starciu przed własnymi kibicami w tym sezonie.

Już w pierwszej połowie okazało się, że o przełamanie czarnej serii porażek w Lidze Centralnej będzie bardzo ciężko. Goście z Żukowa na przerwę schodzi z pięcioma bramkami przewagi - 12:17.

W drugiej połowie przyjezdni z Żukowa dodatkowo podkręcili tempo. W pewnym momencie goście prowadzili już nawet 11 bramkami. Ostatecznie skończyło się na wyniku 28:36.

Po tej porażce zespół trenera Ziółkowskiego z dorobkiem 16 punktów nadal jest ostatni w tabeli Ligi Centralnej. Do przedostatniej Miedzi Legnica MKS traci dwa oczka... (to miejsce może dać prawo gry w barażach o utrzymanie) ale do zakończenia sezonu pozostała już tylko jedna kolejka. 21 maja grudziądzanie na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

Jeśli chodzi o skuteczność indywidualna w sobotnim meczu z GKS-em Żukowo... to aż 11 bramek w talii trenera Sylwestra Ziółkowskiego zdobył Artur Sadowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl