rybacka grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Do ponownego przetargu na ulicę Rybacką w Grudziądzu stanęły trzy firmy

Jest szansa na remont ul. Rybackiej w Grudziądzu! Jedna oferta mieści się w budżecie

2022-10-06 20:10

Pojawiło się światełko w tunelu jeśli chodzi o planowany remont ulicy Rybackiej w Grudziądzu. Jedna z trzech złożonych w ponownym postępowaniu przetargowym ofert zmieściła się w zaplanowanym na tę inwestycję budżecie.

Do ponownie ogłoszonego przetargu stanęły trzy firmy. W dwóch przypadkach zaproponowana kwota okazała się zbyt wysoka. Jedna oferta zmieściła się w zaplanowanym przez miasto budżecie. A ten to 4.650.000,00 zł.

Te firmy stanęły do przetargu na remont ulicy Rybackiej:
  • UNITRAK Sp. z o.o. - 5.225.261,19 zł
  • Pure Investment Sp. z o.o. - .420.186,50 zł
  • PBD SA - 6.670.873,61 zł 

Wynika z tego, że oferta złożona przez firmę Pure Investment Sp. z o.o.  z Chorzowa mieści się w zapisanych na remont ulicy Rybackiego środkach. Urzędnicy zweryfikują teraz złożone propozycje i w najbliższych dniach podejmą decyzję.

Wcześniej informowaliśmy, że ulica Rybacka została przez grudziądzki ratusz zgłoszona Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Istnieje w nim możliwość uzyskania nawet do 50 % dofinansowania do inwestycji. Prócz wspomnianej Rybackiej zgłoszone zostały tam również ulica Kościuszki i łącznik pomiędzy Kwiatową a Toruńską.

Jak będzie wyglądała ulica Rybacka po remoncie?

Po remoncie na ulicy Rybackiej znacząco zmieni się organizacja ruchu. Droga stanie się jednokierunkowa - przejechać nią będzie można tylko od ronda Sikorskiego w stronę al. 23 Stycznia. 

W ramach zaplanowanych prac na ulicy Rybackiej pojawi się m.in. pas ruchu dla rowerów o szerokości 2-2,5 metra, który zostanie wykorzystany z obecnej szerokości jezdni, od strony Wisły.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Anna Dereszowska prawie rozpłakała się, wspominając Anię Przybylską
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE